Piłkarska sobota w naszym regionie

paz
Tylko Dąb Dębno nie wygrał swojego spotkania spośród zespołów z III ligi. W IV spora niespodzianka w Barlinku, gdzie Pogoń przegrała z Vinetą Wolin. W V lidze zaś kolejne pewne zwycięstwo Arkonii Szczecin.

III liga
Rega Trzebiatów wygrała z Bytovią Bytów 1:0 po bramce zdobytej już w pierwszej minucie przez Przemysława Orłowskiego. Chemik Police pokonał na własnym boisku Darzbór Szczecinek 3:1 w meczu, w którym trzy bramki padły po rzutach karnych.

Swoje spotkania na trudnych pomorskich terenach zremisowały Energetyk Gryfino, Piast Choszczno oraz Błękitni Stargard. Wpadkę na własnym boisku zaliczył Dąb Dębno, który po 9 minutach przegrywał 0:2, potem doprowadził do wyrównania, lecz ostatecznie to goście z Chojnic wywalczyli trzy punkty.

Wyniki 4. kolejki:
Gryf Słupsk - Błękitni Stargard 1:1 (1:1)
Cartusia Kartuzy - Energetyk Gryfino 0:0
Kotwica Kołobrzeg - Astra Ustronie Morskie 2:4 (2:0)
Rega Trzebiatów - Bytovia Bytów 1:0 (1:0)
Chemik Police - Darzbór Szczecinek 3:1 (1:1)
Gryf Wejherowo - Piast Choszczno 1:1 (0:1)
Dąb Dębno - Chojniczanka Chojnice 2:3 (0:2)
Orkan Rumia - Kaszubia Kościerzyna 2:5 (0:2)

W tabeli na prowadzeniu jest jest Chojniczanka (10 pkt), przed Cartusią (10) i Kaszubią (9). Miejsca zespołów z naszego regionu: Błękitni (5), Rega (6), Chemik (8), Dąb (10), Piast (13), Energetyk (14).

IV liga

Do największej sensacji doszło w Barlinku, gdzie Vineta Wolin zdobyła swoje pierwsze punkty w sezonie, dzięki bramce Marka Sajewicza. W starciu typowanych do awansu Drawy Drawsko i Gryfa Kamień Pomorski, lepsi okazali się goście i dzięki temu wskoczyli na trzecie miejsce. Tempa nie zwalnia lider z Koszalina. Tym razem Gwardia pokonała 1:0 Sarmatę Dobra Nowogardzka. W niedzielę mecz Piasta Drzonowo z Hutnikiem Szczecin.

Sława Sławno - Victoria Przecław 2:3

Na czele tabeli Gwardia (12), przed Wybrzeżem i Gryfem (po 9 pkt).

V liga

Czwarte z rzędu zwycięstwo Arkonii, która na dodatek nie straciła w tym sezonie bramki. Komplet zwycięstw ma na swoim koncie także Polonia Płoty, ale rozegrała ona dotychczas tylko dwa spotkania. W niedzielę mecz Sparty Gryfice z Orłem Trzcińsko-Zdrój.