Piłkarska sobota: blamaż naszych w III lidze

Żaden zespół z naszego regionu nie wygrał w sobotnich meczach 19. kolejki III ligi. Po raz kolejny punkty stracił też lider z Kołobrzegu.

Spośród naszych drużyn, tylko Pogoń Barlinek zdobyła punkt i to z ćwierćfinalistą Pucharu Polski - Gryfem Wejherowo.

Słabo w Kartuzach zagrali Błękitni. Stargardzianie przegrali aż 1:4 i niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej, na którą mają już tylko 5 punktów przewagi.

Dobry występ przed tygodniem zapowiadał lepszą wiosnę w Dębie Dębno, ale w drugim meczu tej rundy podopieczni trenera Arkadiusza Dragona przegrali 1:2 z Bałtykiem Koszalin, który również w tym sezonie walczy o utrzymanie. Cieszy dobra dyspozycja strzelecka Łukasza Dłubisa. Napastnik Dębu zdobył swoją czwartą bramkę w drugim kolejnym meczu.

Bez punktu z Drawska Pomorskiego wrócili piłkarze Chemika. Drawa obie bramki zdobyła w odstępie 10 minut na początku drugiej połowy. Wcześniej Chemik był równorzędnym rywalem dla gospodarzy, ale policzanie stracili rezon po karnym dla rywali w 53. minucie.

Niespodzianką jest kolejna strata punktów Kotwicy Kołobrzeg, która pewnie przewodziła w tabeli po rundzie jesiennej. Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Polakowskiego zremisowali z przeciętnym Koralem Dębnica.