Piłka ręczna: Polacy wygrali z Koreą Płd.

Redakcja
Po porażce z Islandią piłkarze ręczni pokazali charakter i pokonali Koreę Południową 29:26 (15:14) w meczu IO w Pekinie.

Dzięki tej wygranej nasi reprezentanci zagrają z Rosją o 5. miejsce w olimpijskim turnieju

Obie ekipy spokojnie rozpoczęły spotkanie i początkowo żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi punktowej. W miarę upływu czasu zaznaczała się nasza przewaga. Nasi wicemistrzowie, w przeciwieństwie do przegranego meczu z Islandią w ćwierćfinale, postawili twardą obronę, wyprowadzali też szybkie kontry. Tempo gry świetnie regulował Marcin Lijewski, z kolei Mariusz Jurasik nie miał problemów z wykańczaniem akcji. Efektem takiej gry było nasze prowadzenie 8:5 i 10:7.

Prowadzenie uśpiło podopiecznych Bogdana Wenty i przy stanie 13:10 przez ponad sześć minut nie potrafiliśmy zdobyć kolejnej bramki. Nie pomogło wprowadzenie Karola Bieleckiego, rywale coraz śmielej poczynali sobie na boisku i ostatecznie po pierwszej połowie Polacy minimalnie wygrywają 15:14. Koreańczycy od początku drugiej odsłony meczu postawili twarde warunki i już po chwili doprowadzili do remisu, 15:15 i 16:16. "Biało-czerwoni" nie zamierzali rezygnować i po kolejnych trafieniach Mariusza Jurasika i Bartosza Jureckiego znowu odskoczyliśmy na trzy "oczka" - 24:21. Niestety, chwila dekoncentracji sprawiła, że rywal ponownie odrobił część strat.

W emocjonującej końcówce nasi piłkarze ręczni pokazali charakter i dzięki spokojnej, kombinacyjnej grze, a także świetnej postawie Sławomira Szmala, wygraliśmy całe spotkanie 29:26. k

Polska - Korea Południowa 29:26 (15:14)

Polska: Szmal, Wichary - Jurasik 7, B. Jurecki 6,Tkaczyk 4, M. Jurecki 3. Lijewski 2, iódmiak 2, Tłuczyński 2 (1 z karnego), Jachlewski 1, Piwko 1, Bielecki 1, Jaszka, M.Lijewski