Piłka ręczna: Pogoń blisko Wenty

dc
Szczypiorniści Gaz-Systemu Pogoni Szczecin zrobili wczoraj ogromny krok ku awansowi do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Miedź Legnica - Gaz-System Pogoń Szczecin 23:26 (9:17)

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym nasza drużyna pokonała w Legnicy grającą w ekstraklasie Miedź 26:23.

W pierwszej połowie szczecinianie bardzo dobrze radzili sobie w obronie. Jak zwykle silnym punktem był bramkarz, Szymon Ligarzewski. Nasza drużyna grała w defensywie systemem 6-0, w tradycyjny sposób. A w ataku Pogoń była dla dziewiątej w tabeli ekstraklasy Miedzi zagrożeniem z każdej strony. W 17 minucie było już 10:3. - Ciężar zdobywania bramek był równo rozłożony - wyjaśniał Kaczyński.

W drugiej połowie nasi piłkarze (choć często otrzymywali kary dwóch minut) utrzymali korzystny wynik. Rewanż w Szczecinie 9 lutego.

W turnieju finałowym najprawdopodobniej wystąpi m.in. aktualny mistrz Polski, Vive Kielce, w którym trenerem jest reprezentacyjny szkoleniowiec, Bogdan Wenta.