Pijany ksiądz z Sosnowca spowodował wypadek. Jechał pod...

  Pijany ksiądz z Sosnowca spowodował wypadek. Jechał pod prąd. „Przepraszam, których zgorszyłem" - oświadczenie ks. Rydlaka ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Patryk Osadnik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pijany ksiądz z Sosnowca spowodował wypadek. Jechał pod prąd. „Przepraszam, których zgorszyłem" - oświadczenie ks. Rydlaka ZDJĘCIA
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©pixabay

  Wypadek księdza w Sosnowcu: w niedzielny wieczór ksiądz proboszcz z Sosnowca Środuli ks. Ryszard Rydlak spowodował kolizję. Jechał pod prąd na rondzie i czołowo zderzył się z innym autem. Jak się okazało, do wypadku księdza doszło dlatego, że był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile. Teraz ma zostać skierowany na terapię. Proboszcz wydał oświadczenie, w którym przeprasza. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Wypadek księdza z Sosnowca  Zobaczcie zdjęcia z wypadku:
  Zobacz galerię


  AKTUALIZACJA, 12 października:

  Otrzymaliśmy z kurii diecezji sosnowieckiej informację o odwołaniu księdza ze stanowiska proboszcza.

  - Zadecydowały o tym władze zakonne. Teraz spośród księży, znajdujących się już w parafii, zostanie mianowany administrator - informuje ks. Paweł Rozpiątkowski.


  Administrator parafii będzie pełnił funkcje proboszcza aż do momentu, w którym władze zakonne powołają na to stanowisko nowego księdza.

  Ksiądz Ryszard Rydlak wydał oświadczenie, w którym przeprasza wszystkich, których zgorszył swoim zachowaniem.

  Oświadczam, że w żadnych okolicznościach nie powinienem kierować samochodem pod wpływem alkoholu  Pijany ksiądz z Sosnowca spowodował wypadek  Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 października około godz. 19.20 przy rondzie na ul. Norwida w Sosnowcu.

  Zobaczcie zdjęcia z wypadku:
  Autor: Ryszard Bungo
  Zobacz galerię


  Jak doszło do wypadku w Sosnowcu?  Jak wynika z relacji świadków, kierujący skodą ksiądz zjeżdżając z ronda na ul. Norwida w kierunku ul. Zaruskiego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego golfa.

  Tę samą wersję zdarzenia potwierdziła policja, dodając, że chodziło o 58-letniego mieszkańca Sosnowca.

  Wnioskując na podstawie zdjęć, ksiądz proboszcz z Sosnowca Środuli prawdopodobnie jechał na rondzie pod prąd. Zjeżdżając z ronda, zderzył się czołowo z innym samochodem.

  - W wyniku przeprowadzonej kontroli policjanci ujawnili, że kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi asp. szt. Sonia Kepper z KMP w Sosnowcu.

  Całe szczęście w całym zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

  Wypadek księdza: Jest komentarz, będą konsekwencje  Niestety, ksiądz proboszcz parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu nie był dzisiaj dostępny, a sama parafia nie udziela komentarzy w tej sprawie. Księża potwierdzili jednak, że wczoraj wieczorem doszło do kolizji z udziałem księdza proboszcza.

  - Oczywiście jest nam bardzo przykro z tego powodu i ubolewamy w związku z całym tym zdarzeniem - mówi ks. Paweł Rozpiątkowski z biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

  - Dalsze konsekwencje w stosunku do księdza proboszcza wyciągną jego przełożeni ze Zgromadzenia Ojców Sercanów. Z mojej wiedzy wynika, że zostanie on skierowany na odpowiednią terapię - dodaje ksiądz.

  Nie wiadomo jeszcze jak na całe zajście zareaguje Zgromadzenie Ojców Sercanów, które będzie decydowało o przyszłości księdza. Nie będzie on już dalej pełnił roli proboszcza w parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu. Cała sprawa może też zamknąć się jedynie wysłaniem księdza na terapię.

  Wciąż nie wiadomo jaka będzie przyszłość byłego już proboszcza parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu. O tym zadecyduje jeszcze Zgromadzenie Ojców Sercanów.

  W świetle prawa księdzu proboszczowi grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do lat dwóch.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!