Pewne zwycięstwo Pogoni Baltica na wyjeździe

Małgorzata Stasiak zdobyła osiem bramek dla Pogoni w wygranym meczu w Piotrkowie. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczeciński zespół pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:18.

Pogoń od początku narzuciła swoje warunki gry. Już w 12. minucie prowadziła 10:2. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu gości 17:8.

Pogoni udało się zrealizować ważny cel w defensywie - nie stracić więcej, niż 20 bramek w całym spotkaniu. Najwięcej celnych trafień dla szczecińskiej ekipy zaliczyła Małgorzata Stasiak, która wraca do wysokiej formy po kontuzji stawu skokowego.

W rozgrywanym równolegle meczu w Gdańsku miejscowy AZS Łączpol AWFiS niespodziewanie przegrał z KPR Jelenia Góra 26:31. Dla zespołu gości są to pierwsze punkty zdobyte w tym sezonie.

Właśnie Akademiczki z Gdańska będą następnym ligowym rywalem Pogoni. Mecz w sobotę w hali przy ul. Twardowskiego. Początek o godz. 17.

Dzięki tej wygranej szczeciński zespół utrzymał pozycję wicelidera Superligi.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Pogoń Baltica Szczecin 18:30 (8:17)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Stasiak 8, Zawistowska 5, Gadzina 3, Koprowska 2, Sabała 2, Noga 2, Szczecina 2, Masna 2, Głowińska 1, Kochaniak 1, Jaszczuk 1, Zimny 1, Jurczyk, Królikowska.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KPR Jelenia Góra 26:31 (11:13), Energa AZS Koszalin - Zagłębie Lubin 36:27 (16:13), Vistal Gdynia - UKS PCM Kościerzyna 34:22 (18:13), Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:26 (16:15), MKS Selgros Lublin - Ruch Chorzów 34:23 (14:8).