Pewna wygrana szczypiornistek Pogoni Baltica Szczecin w Pucharze Polski

Zespół trenera Adriana Struzika pewnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin pokonała na wyjeździe pierwszoligową Jutrzenkę Płock 36:22 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Skazywany na pożarcie pierwszoligowiec dzielnie dotrzymywał kroku szczeciniankom w pierwszej połowie, którą przegrał 14:17. Pogoń po przerwie stopniowo powiększała przewagę i pokonała Jutrzenkę różnicą 14 bramek.

Oprócz Pogoni awans do ćwierćfinału wywalczyło sześć innych ekip z Superligi (Energa AZS Koszalin, MKS Lublin, Vistal Gdynia, Zagłębie Lubin, Start Elbląg, Piotrcovia) oraz pierwszoligowa Polonia Kępno. Ten etap rozgrywek zostanie rozegrany w lutym w systemie mecz i rewanż. Zwycięskie zespoły zmierzą się w Final Four.

Kolejny mecz ligowy szczypiornistki Pogoni rozegrają już w najbliższy piątek na wyjeździe z SPR Olkusz (godz.18).