Pekao Szczecin Open: Kamil Majchrzak zagra w półfinale singla! ZDJĘCIA

Kamil Majchrzak w piątek wręcz fruwał nad kortem.
Kamil Majchrzak w piątek wręcz fruwał nad kortem. Andrzej Szkocki
Piątek przeznaczony był na kortach przy al. Wojska Polskiego na ćwierćfinałowe mecze singlistów i półfinałowe deblistów. W sobotę i niedzielę decydujące spotkania.

W gronie tych pierwszych na przystawkę kibicom zaserwowano pojedynek Jespera de Jonga i Zdenka Kolara. Mecz trwał godzinę i 19 minut. Wygrał Czech 6:2, 6:3.

W drugim ćwierćfinale wszyscy trzymali kciuki za Pawła Ciasia. 27-letni Polak w niewiele ponad pół godziny przegrał pierwszego seta (2:6) z Niemcem Yannickiem Hanfmaanem, ale w drugim pokazał już kawał dobrego tenisa. Przegrał 5:7, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. W trzecim ćwierćfinale grała ostatnia nadzieja Hiszpanów na przełamanie turniejowej klątwy - Nicola Kuhn. Jego rywal powalczył dopiero w drugim secie. W pierwszym Argentyńczyk Marco Trungelliti przegrał 1:6. Druga partia trwała prawie godzinę, ale ostatecznie to Kuhn zagra w meczu o finał i może zostać pierwszym Hiszpanem, który zwycięży w Szczecinie.

W czwartym ćwierćfinale walczył ostatni z Polaków, Kamil Majchrzak. Jego rywalem była rewelacja turnieju, Holger Rune. 18-letni Duńczyk dotrzymał kroku Majchrzakowi tylko w pierwszym secie, który trwał prawie 1,5 godziny. Polak wygrał 7:6 i 6:1. W półfinale trafił na Hanfmaana. Ich mecz w sobotę o godz. 15. Dwie godziny wcześniej na kort wyjdą Hiszpan Nicola Kuhn oraz Czech Zdenek Kolar. Finał gry singlowej w niedzielę o godz. 12.

– Pierwszy set był kluczowy i wygranie go dało mi olbrzymią przewagę mentalną nad rywalem. W drugiej partii Holger starał się wybić mnie z rytmu, ale utrzymałem poziom i domknąłem ten mecz. Powiedziałem przed rozpoczęciem turnieju, że chcę poprawić mój najlepszy rezultat ze Szczecina i zajść dalej niż ćwierćfinał, ale nadal jest mi mało, więc będę oczywiście walczył o kolejne zwycięstwa – powiedział Kamil Majchrzak.

W sobotę finał gry deblowej (g. 19). Pierwszym finalistą został duet Meksykanin Santiago Gonzalez i Argentyńczyk Andres Molteni, który 6:2, 7:5 pokonał czeską parę Roman Jebavy - Zdenek Kolar. Drugim został duet Szwed Andre Goransson / Amertykanin Nathaniel Lammons.