Pekao Szczecin Open: Andujar i Serra walczyli na korcie 2,5 godziny [wideo]

Andrzej Szkocki
Ostatecznie lepszy po 2,5 godzinnym pojedynku był Pablo Andujar.
Ostatecznie lepszy po 2,5 godzinnym pojedynku był Pablo Andujar. Andrzej Szkocki
Hiszpan Pablo Andujar i Francuz Florent Serra stworzyli bardzo ciekawy pojedynek w pierwszej rundzie turnieju. W blisko 2,5 godzinnym pojedynku lepszy okazał się Hiszpan, który wygrał 7:6 (4), 4:6, 7:5.

Andujar jest rozstawiony w turnieju z numerem drugim, Serra natomiast to zwycięzca szczecińskiego challengera z 2008 r. Pod względem doświadczenia i potencjału, to najmocniejsza para pierwszej rundy.

Obaj we wtorek to potwierdzili. Lepiej zaczął Hiszpan, który dwukrotnie przełamał rywala, a Francuz grał dosyć bojaźliwie. Serra wziął się jednak do roboty i doprowadził do tie-breaka, w którym lepszy okazał się jednak Andujar.

W drugim secie Francuz uspokoił się, popełniał mniej błędów pod siatką i co najważniejsze, trzykrotnie przełamał rywala.

- Przy stanie 3:1 straciłem szansę na szybkie zwycięstwo, a Serra zaczął grać coraz lepiej - mówił po meczu Andujar.

W decydującym secie więcej zimnej krwi zachował Hiszpan. W decydującym gemie przełamał rywala.

- Serra dobrze zna ten kort, to był bardzo ciężki mecz -ocenił Andujar. - Nie wiedziałem, że nigdy turnieju w Szczecinie nie wygrał Hiszpan. Reguły jednak są po to, aby je łamać.

W kolejnej rundzie Andujar spotka się z Włochem Andreą Arnaboldim.