MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Parkowanie przy lotnisku – gdzie zapłacimy najmniej? Tyle kosztuje przechowanie auta w Warszawie, Gdańsku i Krakowie

Bartłomiej Ciepielewski
Bartłomiej Ciepielewski
Przechowanie auta przy lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie kosztuje od 160 do 240 zł za dobę
Przechowanie auta przy lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie kosztuje od 160 do 240 zł za dobę Karolina Misztal / Polska Press
Podróżni, którzy zamierzają dotrzeć na lotnisko własnym samochodem, powinni pamiętać, że ceny parkowania w pobliżu portu mogą być bardzo wysokie. Istnieją jednak sposoby, by nawet dwutygodniowe przechowanie naszego pojazdu było atrakcyjne cenowo. Ile kosztuje zostawienie auta przy polskich lotniskach i gdzie zapłacimy najmniej?

Spis treści

Pomimo wysokiej inflacji, cen paliw czy konfliktu zbrojnego w Ukrainie, ruch lotniczy w ostatnim czasie systematycznie się odbudowuje. W 2022 roku polskie lotniska obsłużyły ponad 40 milionów pasażerów, czyli dwukrotnie więcej niż w 2021 roku.

Rosnąca liczba pasażerów to też większe zapotrzebowanie na parkingi przy lotniskach. Zostawienie auta na dłuższy czas nie będzie zatem tanie, lecz czasem można też „upolować” atrakcyjne okazje.

Strefy Kiss&Fly przy polskich lotniskach

Strefy Kiss&Fly to najtańszy sposób na zostawienie zaparkowanie samochodu przy lotnisku. Niestety, opcja ta dotyczy tylko osób, które zatrzymują się przy terminalu na chwilę np. by odwieźć znajomego lub członka rodziny, pożegnać się z nim, a następnie odjechać.

Kiss&Fly jest darmowe, o ile chcemy z niego skorzystać przez kilka minut. To, jak długo może trwać bezpłatny postój, zależy od lotniska, natomiast najczęściej będzie to od 7 do 15 minut.

Na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie Kiss&Fly jest darmowe przy postoju do 7 minut. Od 7 do 15 minut kierowca musi zapłacić 30 złotych, a powyżej kwadransa opłata wynosi 15 zł za każde 15 minut.

W Kraków Airport pierwsze 8 minut jest bezpłatne, a następnie trzeba zapłacić 5 zł za każde kolejne 4 minuty. Darmowy postój przez 10 minut przysługuje natomiast kierowcom na lotniskach w Gdańsku oraz Wrocławiu. Każde kolejne 10 minut będzie tam kosztowało 20 złotych.

Przeczytaj też:Gdzie złożyć wniosek o paszport i ile kosztuje jego wyrobienie?

Ile zapłacimy za parkingi przy polskich lotniskach?

Poszukując parkingów przy lotnisku, warto rozważyć kilka kwestii. Ważne, by dane miejsce było bezpieczne, szczególnie jeśli planujemy dłuższy powrót, a także zadbane, dzięki czemu unikniemy uszkodzeń dokonanych przez zwierzęta, uszkodzoną nawierzchnię czy osoby trzecie.

Najdroższe będą parkingi oferowane przez porty lotnicze, jednak w zamian za wysoką cenę można liczyć na bezpieczne przechowanie pojazdu, a także stosunkowo niewielką odległość od lotniska. W ostatnim czasie za postój w pobliżu niektórych lotnisk trzeba zapłacić więcej. Od 2023 roku podwyżki wprowadzono między innymi na parkingach przy portach lotniczych na Okęciu, w Modlinie oraz Radomiu.

Przy lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie oferowane są parkingi wielopoziomowe (P1 i P2), dobowe terenowe (P3), dobowe terenowe i strzeżone (P4) oraz komfort i premium. W przypadku dwóch ostatnich opcji ceny pozostawienia auta będą najwyższe.

Ceny miejsc postojowych na lotnisku im. Fryderyka Chopina w przypadku poszczególnych rodzajów parkingów prezentują się następująco:

 • parkingi wielopoziomowe – od 160 zł (dzień postoju) do 930 zł (dwa tygodnie postoju),
 • parkingi dobowe, terenowe – od 140 zł (dzień postoju) do 730 zł (dwa tygodnie postoju),
 • parkingi dobowe, terenowe, strzeżone – od 240 zł (dzień postoju) do 520 zł (dwa tygodnie postoju)
 • parkingi komfort – od 260 zł (dzień postoju) do 1300 zł (14 dni postoju).

Przy Kraków Airport znajdują się parkingi wielopoziomowe (P1), parkingi terenowe (P2), parkingi terenowe kameralne, (P3) oraz tanie parkingi naziemne (KRK Parking). Ceny postoju na nich prezentują się następująco:

 • parkingi wielopoziomowe – od 160 zł (dzień postoju) do 550 zł (dwa tygodnie),
 • parking terenowy – od 140 zł (dzień postoju) do 370 zł (dwa tygodnie),
 • parking terenowy, kameralny – od 140 zł (dzień postoju) do 370 zł (dwa tygodnie),
 • KRK Parking – od 55 zł (pierwsza doba) do 240 zł (dwa tygodnie).

Przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy można natomiast wyróżnić dwa parkingi krótkoterminowe (P1 i P3), długoterminowe (P4 i P5), ekonomiczne (P6) oraz najtańsze (P7). W przypadku dwóch pierwszych godzinny postój kosztuje 18 złotych, a dobowy 25 złotych. Warto jednak pamiętać, że zostawienie auta na dłużej w przypadku P1 i P2 nie będzie możliwe. Ceny pozostawienia auta przy gdańskim lotnisku wynoszą:

 • parkingi długoterminowe – od 25 zł (za dobę) do 159 zł (dwa tygodnie),
 • parking ekonomiczny – od 50 zł (za dobę) do 112 zł (za 2 tygodnie),
 • parking najtańszy – od 35 zł (za dobę) do 85 złotych (za 2 tygodnie).

Najtańsze parkingi przy lotniskach

Poszukując najtańszych miejsc parkingowych przy lotniskach, warto przejrzeć również oferty firm prywatnych. W tym przypadku możliwe będzie znaczne ograniczenie wydatków, jednak warto pamiętać, że najczęściej znajdują się one w znacznie większej odległości od portów.

Według wyszukiwarki Parkvia za 14-dniowe pozostawienie auta na parkingu w pobliżu lotniska im. Fryderyka Chopina zapłacimy od 310 zł (Parking Odlot) do 537 zł (Start Parking Premium). W Krakowie od 190 zł (Balicelot24) do 300 zł (Orange Parking Balice), a w Gdańsku od 187 zł (Sky Parking Lotnisko) do 410 zł (Golden Parking Podziemny).

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Parkowanie przy lotnisku – gdzie zapłacimy najmniej? Tyle kosztuje przechowanie auta w Warszawie, Gdańsku i Krakowie - Strefa Biznesu

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński