Outsider bez szans na boisku lidera. Seria Dębu trwa

Chemik (niebieski strój) wysoko przegrał w Wałczu.
Chemik (niebieski strój) wysoko przegrał w Wałczu. KP Chemik Police Facebook/Ariel Szydłowski
IV liga piłkarska. 12. kolejka rozgrywek. Dąb Dębno wygra wszystkie spotkania w rundzie jesiennej IV ligi?

Byłoby to nieprawdopodobne osiągnięcie, jest już blisko, ale przed liderem jeszcze kilka ważnych spotkań.

W niedzielę Dąb nie miał problemów z ograniem ligowego outsidera, Zefira Wyszewo. 5:0 to wygrana efektowna, ale mogła być jeszcze wyższa.

Dębnianie w niedzielę odpowiedzieli Gwardii Koszalin i Flocie Świnoujście. Zespoły z TOP3 w sobotę odniosły wysokie zwycięstwa wyjazdowe. Wyspiarze ze Świnoujścia w Dygowie zdobyli cztery bramki do przerwy i cztery po zmianie stron. A Gwardia rozbiła Pogoń Połczyn Zdrój.

Pecha miała Vineta Wolin. Szybko straciła bramkę w Szczecinku, ale później przeważała, zdobyła dwa gole i wydawało się, że wygra. Gospodarze wyrównali w 94. minucie po rzucie karnym, który Vineta określiła „kontrowersyjnym”.

Wyniki 12. kolejki: Hutnik Szczecin - Ina Goleniów 0:1, MKP Szczecinek - Vineta Wolin 2:2, Jeziorak Szczecin - Leśnik Manowo 4:2, Wieża Postomino - Olimp Gościno 1:0, Pogoń Połczyn Zdrój - Gwardia Koszalin 1:6, Orzeł Wałcz - Chemik Police 5:1, Rasel Dygowo - Flota Świnoujście 0:8, Sokół Karlino - Błękitni II Stargard 2:2, Biali Sądów - Darłovia Darłowo 5:0, Dąb Dębno - Zefir Wyszewo 5:0.

W tabeli Dąb ma 6 punktów przewagi nad Flotą, 7 nad Gwardią. Czwarta w tabeli Vineta do lidera traci już 10 punktów.