MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ósmoklasiści zmierzyli się na egzaminie z matematyką [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Uczniowie SP nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi po egzaminie z matematyki
Uczniowie SP nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi po egzaminie z matematyki Andrzej Szkocki
Drugiego dnia egzaminu ósmoklasisty uczniowie zdawali matematykę, która zawsze wzbudza największe emocje i jest uważana za najtrudniejszy egzamin.

Uczniowie mieli na napisanie egzaminu 100 minut. Wśród zadań pojawiły się w arkuszu CKE zadania o puzzlach, truskawkach, pociągach czy balonikach.

- Zadania były średnie. Nie było bardzo prosto, ale nie było też bardzo trudno. Udało mi się rozwiązać prawie wszystko. Egzamin był mniej więcej na tym samym poziomie, co próbny. Najtrudniejszy egzamin czeka mnie jutro na angielskim, a najłatwiejszy był polski - mówi Wiktor Różański z klasy 8b w Szkole Podstawowej nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi.

Jutro egzamin z języka obcego zakończy trzydniowy maraton egzaminów ósmoklasisty. Największa grupa ósmoklasistów (97,7 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 1,9 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe do ukończenia szkoły podstawowej, ale nie można go nie zdać, gdyż nie ma minimalnego progu zdawalności. Maksymalna liczba punktów, jaką można zdobyć, wynosi 100 (za wszystkie trzy przedmioty).

Uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca 2024 r.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński