Oldboje Stali lepsi od Pogoni w noworocznym meczu [zdjęcia]

Pomarańczowa piłka nie była potrzebna. Śniegu tym razem zabrakło.
Pomarańczowa piłka nie była potrzebna. Śniegu tym razem zabrakło. Sebastian Wołosz
W południe na boisku przy ul. Witkiewicza pierwszy mecz w nowym roku rozegrali byli piłkarze Stali i Pogoni Szczecin. Wygrali żółto-niebiescy 4:1

Oldboje Stali lepsi od Pogoni w noworocznym meczu

Piłkarzy zaskoczyła wiosenna pogoda. Zwykle noworoczne mecze toczą się w mrozie i w zimowej aurze. Tym razem śniegu nie było, a termometry wskazywały kilka stopni na plusie.

- I bardzo dobrze. Pogoda była rewelacyjna, dzięki czemu udało się uniknąć kontuzji - podkreśla Krzysztof Rutecki ze Stali.

Oba zespoły grały po 13 zawodników. Tempo nieśpieszne, akcje dalekie od tych z najlepszych lat, ale najważniejsza była bardzo dobra atmosfera. Przed meczem piłkarze wypili po symbolicznej lampce szampana.

Na boisku lepiej radzili sobie gracze Stali, których stawiło się znacznie więcej i co kilka minut mogli się zmieniać. Do przerwy bramek nie było. W drugiej bramki dla Stali zdobyli Narcyz Burda, Arkadiusz Suchocki, Artur Dłużyński i Sebastian Szymczak. Dla Pogoni trafił Piotr Zielonka.