Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obwodnica Gryfina. Niedługo będzie wielkie asfaltowanie

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Obwodnica wyprowadzi z Gryfina ruch tranzytowy w ciągu DK31.  Nowa trasa ominie też wiadukt kolejowy na wjeździe do Gryfina od strony Szczecina o ograniczonej skrajni poziomej, przez który samochody ciężarowe i autobusy jadące DK31 muszą obecnie skręcać na drogę powiatową. Obwodnica ominie miasto od wschodu, będzie to jednojezdniowa droga klasy GP.
Obwodnica wyprowadzi z Gryfina ruch tranzytowy w ciągu DK31. Nowa trasa ominie też wiadukt kolejowy na wjeździe do Gryfina od strony Szczecina o ograniczonej skrajni poziomej, przez który samochody ciężarowe i autobusy jadące DK31 muszą obecnie skręcać na drogę powiatową. Obwodnica ominie miasto od wschodu, będzie to jednojezdniowa droga klasy GP. GDDKiA
W ramach prac na obwodnicy Gryfina wykonywane są między innymi elementy odwodnienia. Arteria ma być gotowa w tym roku.

- Wiosną powinny ruszyć roboty bitumiczne, aby wykonać w tym toku całość nawierzchni na obwodnicy - podaje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycja jest realizowana, zgodnie z podpisaną 27 kwietnia 2021 r. umową na zaprojektowanie i budowę, przez konsorcjum, którego liderem jest firma Roverpol. Wartość umowy to 74,8 mln złotych.

Wykonawca opracował projekt budowlany i 28 lutego 2022 złożył wniosek o wydanie decyzji ZRID. Uzyskał ją 19 sierpnia 2022 roku, co umożliwiło jesienią rozpoczęcie pierwszych robót budowlanych. Obecnie na całym przebiegu obwodnicy, mierzącej 5,6 km długości, został zdjęty humus. Wykonywane są nasypy i wykopy oraz wymiany podłoża. Przygotowywana jest budowa obiektów inżynierskich. W ramach inwestycji powstanie siedem przepustów dla płazów oraz przejście dla zwierząt średnich i dwa przejścia dla pieszych i rowerzystów pod obwodnicą. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w IV kwartale 2024 roku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński