MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi wicewojewodowie zaprezentowani. Wojewoda Adam Rudawski ma dwóch zastępców

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Od lewej Bartosz Brożyński, pierwszy wicewojewoda, Adam Rudawski wojewoda i Dawid Krystek, drugi wicewojewoda
Od lewej Bartosz Brożyński, pierwszy wicewojewoda, Adam Rudawski wojewoda i Dawid Krystek, drugi wicewojewoda Andrzej Szkocki
Bartosz Brożyński i Dawid Krystek zostali nowymi wicewojewodami województwa zachodniopomorskiego. Dzisiaj wojewoda Adam Rudawski po raz pierwszy przedstawił ich oficjalnie.

Choć nominację na wicewojewodów zachodniopomorskich premier Donald Tusk podpisał z datą 15 stycznia, dopiero dzisiaj Bartosz Brożyński i Dawid Krystek zasiedli za biurkami wicewojewodów w swoich gabinetach. Od razu obaj zadeklarowali współpracę z samorządami, otwartość urzędu i nadzór nad inwestycjami.

Pierwszym wicewojewodą został Bartosz Brożyński, który do tej pory był między innymi dyrektorem biura posła Arkadiusza Marchewki i też asystentem europosła Dariusza Rosatiego. To radca prawny, związany z Platforma Obywatelską.

Drugim wicewojewodą został Dawid Krystek, znany dotychczas jako radny Szczecina, wcześniej też kandydat na prezydenta miasta z ramienia SLD, a ostatnio jeden z dyrektorów szpitala onkologicznego przy ul. Strzałowskiej. To on w gabinecie wojewody reprezentuje Lewicę.

- Teraz podwijamy rękawy i zabieramy się do pracy - zadeklarowali wicewojewodowie.

A Adam Rudawski wojewoda zakomunikował, że jego gabinet dużą wagę przykładać będzie na współpracę z samorządami.

- Chcemy z samorządami w naszym województwie mówić jednym głosem - mówił Adam Rudawski i zapowiedział stworzenie tzw. szybkiej ścieżki spraw do załatwienia.

- Zależy nam na tym, aby uwolnić samorządy od długiego oczekiwania na decyzje urzędników - mówił. - Zdajemy sobie bowiem sprawę, że one często hamują inne działania. A w końcu my jesteśmy tu po to, aby służyć ponad 1,7 mln mieszkańcom województwa.

Chce więc uruchomić specjalne adresy mailowe i wyznaczyć osoby, które będą odpowiedzialne za te mniej skomplikowane sprawy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński