MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe zasady organizacji meczów i treningów piłkarskich. Co się zmienia?

Maurycy Brzykcy
Maurycy Brzykcy
Wiola Ufland/ Pogon Szczecin.pl
Od 29 maja, zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Misnistów, zmieniają się zasady organizowania spotkań piłkarskich. Warto się z nimi zapoznać.

Nowe regulacje pozwalają na organizację zajęć i wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego, w których będzie uczestniczyło nie więcej niż 150 uczestników, bez udziału publiczności. Tym samym przestają obowiązywać limity dotychczas ograniczające liczbę zawodników trenujących na boiskach pełnowymiarowych czy orlików. Jednocześnie, co chyba najważniejsze, nowe regulacje oznaczają, że bez przeszkód można organizować mecze pomiędzy dwiema drużynami.

We wszystkich przypadkach podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizator wydarzenia sportowego lub zajęć sportowych (w przypadku zajęć poza obiektem sportowym oraz niezwiązanych z wydarzeniem sportowym) ma następujące obowiązki. Weryfikuje liczbę osób uczestniczących w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym, korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego; dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne; zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego; dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających; zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego lub winny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami.

Ponadto osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego są zobowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe. Rozporządzenie weszło w życie dniem 30 maja 2020 roku i od tej daty będzie możliwa organizacja wydarzeń/zajęć/współzawodnictwa na nowych zasadach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński