MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe pawilony przy al. Wyzwolenia w Szczecinie. Co się w nich znajdzie?

Bogna Skarul
Nie było chętnego na prowadzenie działalności w pawilonie nr 2. Spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ogłosiła nowy konkurs.

Spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wybrała tylko trzy firmy, które chcą prowadzić działalność w pawilonach przy ul. Wyzwolenia (naprzeciwko Galaxy). Na jeden z pawilonów konkurs zostanie powtórzony.

CZYTAJ TEŻ: Nowe pawilony przy al. Wyzwolenia w Szczecinie [WIZUALIZACJE]

Do konkursu jaki zorganizowała spółka Żegluga Szczecińska zgłosiło się pięć firm, które przedstawiły łącznie siedem koncepcji na zagospodarowanie trzech pawilonów.

W trakcie postępowania nie wpłynęła żadna oferta na zagospodarowanie drugiego pawilonu, dlatego komisja konkursowa zdecydowała o ponownym ogłoszeniu konkursu. Termin dostarczenia ofert mija 25 lutego. Regulamin konkurs znajduje się w BIP-ie Żeglugi Szczecińskiej.

Decyzją komisji konkursowej przyszłymi dzierżawcami pawilonów będą:

  • Petersen Sp. z o. o.,
  • Restaurants S. C. Zalewski, Żurawik
  • Asprod Sp. z o. o.

Zdaniem Żeglugi Szczecińskiej firmy te przedstawiły najkorzystniejsze oferty. Ocenie poddawane były: proponowane stawki za czynsz, koncepcja projektowa oraz wizualizacja.

W pawilonie nr 1 Petersen Sp. z o. o. planuje otworzyć „coffee meeting point”, gdzie będzie można nabyć gadżety od lokalnych przedsiębiorców czy szczecińskie pamiątki. W tym miejscu turyści będą mogli też zdobyć cenne informacje o naszym mieście. Przedsiębiorcy planują także organizować warsztaty oraz spotkania ze znanymi i ciekawymi osobowościami.

Pawilon nr 3 zagospodaruje spółka Restaurants S. C. Zalewski, Żurawik. Przedsiębiorcy planują otworzyć restauracje, w której skupią się na produkcji i sprzedaży bajgli. Świeże bułki połączone z dobrą kawą będą doskonałą propozycją na śniadanie czy lunch.

W pawilonie nr 4 powstanie piekarnia z cukiernio-kawiarnią od firmy Asprod Sp. z o. o. Będzie tu można kupić świeże pieczywo i miło spędzić czas przy aromatycznej kawie.

Zwycięzcy wyłonieni w konkursie są zobowiązani do budowy nowych pawilonów i prowadzeniu w nich działalności. Koncepcja architektoniczna zakłada lokalizację 4 pawilonów handlowo-usługowych w sposób niekolidujący z istniejącą zielenią wysoką.

Każdy z pawilonów będzie miał powierzchnię 56,7 m2, a jego elewacja w 70 proc. będzie przeszklona. Przy punktach będą mogły znaleźć się ogródki letnie. Projekty elewacji i aranżacji przyległych terenów przed realizacją będą musiały uzyskać zgody Architekta Miasta i Żeglugi Szczecińskiej. Dzierżawcy wyłonieni w konkursie będą mieli 12 miesięcy na uzyskanie niezbędnych opinii i pozwoleń oraz na wybudowanie i wyposażenie dzierżawionych obiektów. Dzierżawcy będą też musieli zapłacić około 100 tys. zł za wybudowanie pawilonu zgodnie z projektem otrzymanym od Żeglugi Szczecińskiej.

A jak mają wyglądać opłaty?

- W momencie podpisania umów z nowymi najemcami, ŻSTW będzie zobowiązana do uiszczenia opłaty w wysokości 9 zł/m kw. (miesięcznie) z tytułu zezwolenia na zajęcie pasa drogowego na cele nie związane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg oraz z robotami w pasie drogowym. Jest to taka sama stawka, jaką płacili dotychczasowi dzierżawcy Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego - informuje Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia.

Z kolei przyszli dzierżawcy będą płacili ŻSTW za dzierżawę terenu. Stawka to 23 zł za m kw. pawilonu i 12 zł za m kw. ogródka.

Przyszłego dzierżawcę pawilonu nr 2 poznamy po zakończeniu konkursu i rozpatrzeniu ofert przez komisję konkursową.

CZYTAJ: Ile będzie kosztowała dzierżawa najemców, a ile Żegluga Szczecińska płaci miejskiej spółce? Nowe pawilony na al. Wyzwolenia

POLECAMY TEŻ:

Budowa nowych dwóch stacji pogotowia ratunkowego jest coraz bardziej realna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński