Nokaut w Stargardzie. Po pewnej wygranej Spójnia coraz bliżej play-off [ZDJĘCIA]

PGE Spójnia Stargard wysoko ograła na swoim parkiecie Śląsk Wrocław.
PGE Spójnia Stargard wysoko ograła na swoim parkiecie Śląsk Wrocław. Tadeusz Surma
Wygrana różnicą prawie 30 oczek robi wrażenie. PGE Spójnia Stargard pokonała u siebie WKS Śląsk Wrocław 93:67 i jest coraz bliżej gry w fazie play-off.

„Sześć do końca, sześć małych finałów” - tak spotkanie ze Śląskiem Wrocław zapowiadały media społecznościowe PGE Spójni Stargard. Jeden z tych finałów można już wykreślić. Spójnia w świetnym stylu pokonała Śląsk i wskoczyła na 5. miejsce w tabeli Orlen Basket Ligi.

Pierwsza połowa była jeszcze nieco zachowawcza w wykonaniu obu ekip, ale to gospodarze prowadzili 40:31. Jednak w drugiej połowie zafundowali przyjezdnym nokaut. Trzecią kwartę wygrali różnicą 15 punktów i stało się jasnym, że dwa punkty można będzie dopisać do dorobku Spójni.

Wszystkie kwarty stargardzianie zapisali na swoją korzyść, a dwucyfrowy dorobek punktowy zanotowało aż pięciu naszych graczy. Dla Spójni to zwycięstwo było tym ważniejsze, że Śląsk miał przed tym spotkaniem tyle samo oczek w dorobku. Teraz oba zespoły dzieli w tabeli aż sześć lokat.

Najgorsza wiadomość to kontuzja Adama Brenka. Zawodnik przechodzi obecnie badania.

PGE Spójnia Stargard - WKS Śląsk Wrocław 93:67 (16:11, 24:20, 30:15, 23:21)
Spójnia: Gruszecki 16, Brown Jr 16, Daniels 15, Stein 14, Gordon 10, Langovic 9, Łapeta 7, Simons 4, Krużyński 2, Grudziński, Brenk, Kowalczyk.