MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niezwykła ekspedycja przez Polskę "syreną". Zabytkowe auto przejedzie przez nasz region [zdjęcia]

Marek Jaszczyński
Grzegorz Sroka i Artur Samborski jadą w wyprawę dookoła Polski.
Grzegorz Sroka i Artur Samborski jadą w wyprawę dookoła Polski. archiwum prywatne
Z Krakowa ruszyła ekspedycja dookoła Polski, która odwiedzi nasz region. Śmiałkowie w ciągu dziesięciu dni chcą przebyć 3000 km.
Szaleńcza wyprawa syreną

Szaleńcza wyprawa syreną

Dwaj pasjonaci starej motoryzacji: Grzegorz Sroka i Artur Samborski postanowili odbyć szaleńczą wyprawę dookoła Polski syreną 105L z roku 1976. Jakby tego było mało, postanowili ciągnąć ze sobą przyczepę kempingową Niewiadów N-126e z 1986 roku.

Wyjechali spod zamku Wawelskiego, kierując się na zachód, a od Raciborza będą poruszali się wzdłuż granic Polski.

Po drodze planują odwiedzić trzy najdalej wysunięte krańce kraju: zachodni, północny oraz wschodni, a także ten najniżej położony: na Żuławach Wiślanych, aby 4 maja powrócić do Krakowa, tym razem od wschodu.

Przez województwo zachodniopomorskie kierowcy będą przejeżdżali w sobotę i niedzielę 26 i 27 kwietnia. W tym czasie odwiedzą najdalej wysunięty na zachód punkt kraju, a także: Szczecin (wraz z muzeum techniki), Police, Świnoujście oraz nadmorskie miejscowości, m. in. Międzyzdroje, Rewal i Kołobrzeg.

Uczestnicy wyprawy chcą udowodnić, że samochody niejako z poprzedniej epoki są w stanie przebyć ponad 3000 km w ciągu zaledwie dziesięciu dni.

- Nie będziemy jechali drogami krajowymi, a tymi małymi, lokalnymi, ponieważ chcemy podziwiać Polski krajobraz znajdujący się z dala od wielkich miast, nieprzysłonięty ekranami usytuowanymi przy wielkich drogach - mówi Grzegorz Sroka, uczestnik wyprawy. - Czy się uda? Nie wiadomo. W każdym razie przygotowania do wyprawy zostały już poczynione. Na wypadek niespodzianek na trasie, został spakowany pełen bagażnik części zamiennych.

Syrena, która wyruszy w podróż dookoła Polski już od kilku lat służy swoim właścicielom do odwiedzania najdalszych zakątków naszego kraju i uczestniczenia w różnego rodzaju spotkaniach z innymi pasjonatami starej motoryzacji, których w Polsce nie brak.

Zainteresowani postępami na trasie mogą śledzić je na bieżąco na facebooku, pod adresem: facebook.com/SyrenaDookolaPolski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński