Niespodzianki nie było: Vive Targi Kielce - Gaz-System Pogoń Szczecin 41:27

Paweł Krupa (z lewej) w pojedynku z Denisem Bunticiem.
Paweł Krupa (z lewej) w pojedynku z Denisem Bunticiem. echodnia.eu
Starcie lidera i wicelidera Superligi było wyrównane przez pierwsze 25 minut. Potem mistrzowie kraju z Kielc wrzucili piąty bieg i pewnie pokonali szczypiornistów Pogoni, rzucając im przy okazji ponad 40 bramek.

Pogoń w Kielcach wystąpiła bez kontuzjowanych: rozgrywającego Mateusza Zaremby, obrotowego Patryka Walczaka i skrzydłowego Wojciecha Zydronia. Do protokołu meczowego w szczecińskim zespole wpisano zaledwie dwanaście nazwisk.

Mimo tych braków goście w pierwszej połowie dzielnie stawiali czoła mistrzom kraju. Oba zespoły słabo zaczęły mecz w defensywie. Mimo to, przez długi okres czasu żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć rywalom.

W 20. minucie bramkę na 13:13 zdobył dla Pogoni Łukasz Gierak. Wówczas mogło się jeszcze wydawać, że szczecinianie mogą pokusić się o niespodziankę, a co najmniej długo walczyć o korzystny rezultat. Jednak Vive w tym sezonie przyzwyczaiło już swoich fanów, że przez pierwsze minuty daje się wyszaleć przeciwnikowi, by potem "dołożyć do pieca" i odskoczyć na kilka czy nawet kilkanaście bramek.

Podobnie sytuacja wyglądała w środowym spotkaniu. Już pod koniec pierwszej części kielczanie osiągnęli przewagę pięciu bramek.

Po przerwie podopieczni trenera Bogdana Wenty wyraźnie poprawili grę w defensywie, a grająca wąskim składem Pogoń wyraźnie opadała z sił. Mistrzowie kraju szybko pozbawili Pogoń złudzeń.

W innym rozegranym awansem meczu 6. kolejki Superligi Orlen Wisła Płock rozgromiła na wyjeździe Zagłębie Lubin 46:26. Pozostałe mecze tej serii spotkań zostaną rozegrane w najbliższy weekend.

Pogoń w 7. kolejce podejmie we własnej hali Zagłębie Lubin. Mecz odbędzie się prawdopodobnie 19 października.

Vive Targi Kielce - Gaz-System Pogoń Szczecin 41:27 (24:19)

Vive: Szmal, Losert - Grabarczyk, Jurecki 2, Tkaczyk 2, Olafsson 7, Chrapkowski 2, Aquinagalde 4, Bielecki, Jachlewski, Strlek 8, Buntić 9, Musa 4, Zorman 1, Rosiński 2, Cupić.

Pogoń: Matkowski, Stojković - Bruna 7, Biały 1, Wardziński 2, Szyłowicz 5, Gierak 1, Krupa 2, Jedziniak 1, Smuniewski, Marković 2, Konitz 6 .