Niespodzianka we Wrocławiu. Pierwsza porażka Chemika Police

Chemik nie najlepiej zaczął rok 2016.
Chemik nie najlepiej zaczął rok 2016. Andrzej Szkocki/archiwum
Impel Wrocław pokonał we własnej hali Chemik Police 3:2. To pierwsza ligowa porażka mistrzyń Polski w tym sezonie. Mimo to utrzymały prowadzenie w tabeli Orlen Ligi.

Chemik nie najlepiej zaczął 2016 rok. Wprawdzie na początek wygrał z Muszynianką, ale w ostatnią środę przegrał w Lidze Mistrzyń z włoskim Pomi Casalmaggiore i skomplikował sobie drogę do kolejny rundy.

Niedzielna porażka we Wrocławiu nic złego Chemikowi w ligowej tabeli nie zrobiła, ale widać, że zespół jest w dołku. Zaczął wprawdzie od wyraźnego prowadzenia w pierwszym secie (5:11). Później jednak było nerwowo, choć udało się wygrać na przewagi do 24.

W drugim secie zacięta walka toczyła się do drugiej przerwy technicznej. Po niej wrocławianki odskoczyły na trzy oczka i już nie dały się dogonić.

Dwie kolejne partie miały przebieg rzadko spotykany w meczach drużyn z czołówki. Najpierw Impel rozbił rywalki do 15, a następnie Chemik "wrócił do gry" gromiąc do 11.

Wówczas pewne już było, że policzanki po raz pierwszy w sezonie stracą punkt. W tie-breaku walczyły, aby nie stracić drugiego. Przewagę miał jednak Impel. Wrocławianki w decydujących momentach zachowały więcej zimnej krwi i wygrały do 13.

W ostatniej akcji groźnie upadła Anna Werblińska. Przyjmująca Chemika złapała się za plecy i długo leżała na parkiecie. Ostatecznie jednak wstała o własnych siłach.

Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania wybrano Monikę Ptak, środkową Impelu.

Impel Wrocław - Chemik Police 3:2 (24:26, 25:21, 25:15, 11:25, 15:13)
Impel: Ptak, Kąkolewska, Hildebrand, Radecka, Skowrońska-Dolata, Costagrande, Sawicka (libero) oraz Durr (libero), Kaczor, Gryka, Sikorska, Kossanjowa.
Chemik: Werblińska, Montano, Bednarek-Kasza, Bełcik, Havelkova, Veljković, Maj-Erwardt (libero) oraz Zenik (libero), Jagieło, Kowalińska, Wołosz, Pena, Gajgał-Anioł.