Niedzielan w niedzielę

dc, 3 października 2005 r.
Andrzej Niedzielan mimo porażki mógł być zadowolony ze swego występu w ekstraklasie holenderskiej. Fotorzepa
Tomasz Frankowski zaczyna strzelać gole dla II-ligowego hiszpańskiego Elche. Z reprezentantów Polski bramki zdobyli także Maciej Żurawski i Andrzej Niedzielan.

Tomasz Frankowski coraz lepiej radzi sobie na hiszpańskich boiskach. W 6. kolejce jego zespół Elche pokonał u siebie Lleidę 3:2 (0:1), a reprezentant Polski strzelił dwa gole. Najpierw pokonał bramkarza w 53. minucie, a drugi raz uczynił to 10 minut później. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił w 67 minucie Raul Ivars. Bramki dla gości strzelili Bilic (16) i Rodr (90).

Elche CF, z dorobkiem dziewięciu punktów, zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli.

Główka Żurawskiego

W 9. kolejce ligi szkockiej Celtic rozgromił na wyjeździe Livingston 5:0 (2:0). W wyjściowym składzie wicemistrzów Szkocji pojawili się Artur Boruc i Maciej Żurawski.

Faworyci z Glasgow długo nie mogli sforsować defensywy ostatniej drużyny ligi szkockiej. Udało się dopiero w 36. minucie, kiedy Sutton zagrał głową na piąty metr do McManusa, a ten także głową pokonał bramkarza Livingston. Drugi gol dla gości padł tuż przed przerwą. Po podaniu Petrowa, Maloney uderzeniem z kilkunastu metrów skierował piłkę do bramki gospodarzy.

Kilka minut po zmianie stron dał o sobie znać Maciej Żurawski. Po dośrodkowaniu w pole karne Camary, "Żuraw" głową z 5 metrów posłał piłkę do bramki. To już czwarte trafienie Polaka w lidze.

W 81. minucie boisko opuścił Żurawski, którego zastąpił John Hartson. Artur Boruc nie miał wiele pracy. Polak wyłapał kilka dośrodkowań, a piłka po uderzeniach rywali mijała jego bramkę.

Wysokie zwycięstwo doniósł także Glasgow Rangers, który 5:1 pokonał Dunfermline. W ekipie gości w podstawowym składzie wybiegł polski napastnik Bartosz Tarachulski, który został zmieniony w 51. minucie.

Gol i asysta

W 7. kolejce ligi holenderskiej zespół Andrzeja Niedzielana NEC Nijmegen przegrał na wyjeździe z AZ Alkmaar 2:3 (1:1).

Polak wyszedł na boisko w pierwszej "jedenastce", a w 54 minucie wpisał się na listę strzelców. Reprezentant Polski zaliczył także asystę przy golu Grota, który padł w 25. minucie.

W tabeli ligi holenderskiej drużyna Niedzielana zajmuje przedostatnie, 17. miejsce.

1:1 "Kosy" i Hajty

W 12. kolejce angielskiej Championship (odpowiednik naszej II ligi) zespół Kamila Kosowskiego i Tomasza Hajty Southampton zremisował 1:1 na wyjeździe z Preston.