Nieciecza - Pogoń 1:2. Lebedyński i Kolendowicz dają zwycięstwo

Krzysztof Ufland
Robert Kolendowicz (z prawej) strzelił dla Pogoni zwycięską bramkę w Niecieczy.
Robert Kolendowicz (z prawej) strzelił dla Pogoni zwycięską bramkę w Niecieczy. Wiola Borzym
Dziś w Niecieczy Pogoń Szczecin pokonała 2:1 tamtejszą Termalikę. Jeżeli wziąć pod uwagę walkower na rzecz Portowców za spotkanie z GKP Gorzów, to była to już trzecia z rzędu wygrana szczecinian na wyjeździe.

Portowcy świetnie weszli w mecz, bo już po 5 minutach prowadzili. Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym wykorzystał Krzysztof Hrymowicz, który obrócił się z piłką i podał po ziemi do Mikołaja Lebedyńskiego. Napastnik nie miał problemu, żeby z bliskiej odległości skierować piłkę do bramki. Po zdobyciu gola Pogoń dalej atakowała i miała dobre okazje do podwyższenia. Trochę brakowało jednak skuteczności, bo po strzałach Takafumiego Akahoshiego, Adama Frączczaka i Lebedyńskiego piłka nie chciała wpaść do bramki.

W 32 minucie gospodarze wyrównali. Dośrodkowanie Dariusza Pawlusińskiego wykorzystał Jan Cios. Biernie zachował się w tej sytuacji bramkarz Pogoni Bartosz Fabiniak, który nawet nie interweniował. Wyglądało to tak, jakby odbita chwilę wcześniej piłka zupełnie go zaskoczyła.

W 55 minucie Pogoń po raz drugi objęła prowadzenie. Z prawej strony w pole karne Niecieczy z piłką wszedł Maksymilian Rogalski. Pomocnik Pogoni poradził sobie z obrońcą gospodarzy i wstrzelił piłkę w pole karne. Był tam Robert Kolendowicz, który przymierzył i zdobył gola. Nieciecza walczyła o doprowadzenie do remisu. Dobrą okazję do wyrównania miał w 63 minucie Arkadiusz Mysona. Wychowanek Pogoni strzelił z dystansu, ale wysoko nad bramką. Kwadrans przed końcem gospodarze zmarnowali kolejną sytuację, kiedy po dośrodkowaniu Mysony Piotr Trafarski strzelił głową minimalnie obok bramki. W 83 minucie podwyższyć mógł Przemysław Pietruszka, który otrzymał dobre podanie od Marcina Klatta. Po jego uderzeniu z linii pola karnego piłka odbiła się jednak od słupka.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:2(1:1)
Bramki: Cios (32) - Lebedyński (5), Kolendowicz (55).
Nieciecza: Budka -Mysona, Cios, Piszczek (71 Prokop), Kowalski, Pawlusiński, Lipecki, Rybski, Szałęga (55 Kubowicz), Cichos, Szczoczarz (60 Trafarski).
Pogoń: Fabiniak - Radler (62 Łuszkiewicz), Hrymowicz, Dymkowski, Pietruszka - Rogalski, Ława, Akahoshi, Kolendowicz (81 Matuszczyk) - Frączczak, Lebedyński (59 Klatt).