Nasze zespoły będą faworytami, ale rywale powalczą zaciekle

Krzysztof Dziedzic
Justyna Sachmacińska, była siatkarka Piasta Szczecin, powalczy dziś przeciwko Chemikowi. Fot. Adrzej Szkocki
Chemik Police i Morze Bałtyk Szczecin grają w sobotę u siebie.

Gedania Żukowo z byłą siatkarką Chemika Police Moniką Bryczkowską oraz byłą zawodniczką Piasta Szczecin, Justyną Sachmacińską, będzie w sobotę rywalem Chemika Police.

Faworytem będzie trzeci w tabeli Chemik. Nie może jednak lekceważyć rywalek, gdyż w pierwszej rundzie policki zespół przegrał na wyjeździe z Gedanią 2:3 (choć prowadził 2:1 w setach).

Gedania jest ósma i walczy przynajmniej o utrzymanie tej lokaty, która zapewni pozostanie w lidze i prawo walki w play off o awans do ekstraklasy.

Dlatego należy spodziewać się, że przeciwniczki będą zaciekle walczyć o każdą piłkę, gdyż nawet punkt (za dwa wygrane sety) będzie dla nich cenny. Liczymy jednak na podtrzymanie przez policzanki dobrej passy, czyli odniesienie szóstego zwycięstwa z rzędu.

Ciekawy mecz czeka siatkarzy Morza Bałtyk Szczecin. Podejmą Olimpię Sulęcin i będzie to walka o szóste miejsce w tabeli. Na razie tę pozycję zajmuje nasza drużyna, ale ma tylko punkt przewagi właśnie nad Olimpią, która na do- datek ma jeden mecz roze- grany mniej.

Dlatego zwycięstwo Morza Bałtyk byłoby bardzo cenne. Szansa jest spora, bo w pierwszym meczu obu zespołów Morze Bałtyk pokonało na wyjeździe Olimpię 3:2.

Mecz Chemika w sobotę o godzinie 17, zaś Morza Bałtyk w sobotę o godzinie 15.30.