Młodzi karatecy ze Świnoujścia z medalami

ha
Na zdjęciu medaliści mistrzostw: (od lewej) Bartłomiej Kuciński, Luba Kuźma, Bartosz Jurczyk i Kamila Wypych razem ze sensei Pawłem Sujką. Fot. ŚAKK
Trzy srebrne i jeden brązowy medal zdobyła młodzi karatecy Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin na Mistrzostwach Pomorza w Koszalinie.

Świnoujście reprezentowali 4 zawodnicy Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin. Srebrne medale wywalczyli: Bartosz Jurczyk w w kategorii kumite full contact juniorów młodszych (-70 kg), Kamila Wypych w kategorii kumite full contact juniorek młodszych (+55 kg) i Luba Kuźma w kategorii kumite full contact kobiet (+55 kg). Brązowy medal zdobył Bartłomiej Kuciński w kategorii kumite full contact juniorów młodszych (+75 kg). W mistrzostwach startowało w sumie 93 zawodników z 12 ośrodków.

- Niestety w obie strony do Koszalina mieliśmy fatalną pogodę - mówi Paweł Sujka, sensei ŚAKK. - 160 kilometrów jechaliśmy aż 4 godziny. Z powrotem było podobnie, ale po zdobytych medalach nawet wizja przebijania się drogą do Świnoujścia kolejne 4 godziny nie zepsuła nam humoru.