Miłosz Redzimski mistrzem, Maciej Kubik wicemistrzem Europy do lat 21!

Zbigniew Czyż
Miłosz Redzimski
Miłosz Redzimski Fot: PZTS
Polscy tenisiści stołowi zdominowali rywalizację podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w grze pojedynczej w Skopje. Złoty medal, po raz drugi z rzędu wywalczył Miłosz Redzimski, a srebrny krążek przypadł w udziale Maciejowi Kubikowi.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w grze pojedynczej mężczyzn od 2022 roku zostały zdominowane przez reprezentantów naszego kraju. Dwa lata temu w Kluż-Napoka po mistrzowski tytuł sięgnął Samuel Kulczycki, a dwanaście miesięcy temu najlepszym zawodnikiem na Starym Kontynencie do 21 lat został Miłosz Redzimski.

Sukces sprzed roku gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki powtórzył w Skopje i został pierwszy w historii tenisistą stołowym, którym dwa razy z rzędu wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w grze pojedynczej (dwa triumfy w MME ma na swoim koncie także Grek Ioannis Sgouropoulos, który zwyciężał w 2019 i 2021 roku).

W finale zmagań w tegorocznym czempionacie Miłosz Redzimski pokonał swojego reprezentacyjnego kolegę – Macieja Kubika 4:2 (11:9, 11:9, 11:3, 7:11, 9:11, 11:9). Tenisista stołowy niemieckiego TTC Zugbrucke Grenzau i polskiego Dekorglassu Działdowo w Macedonii Północnej wywalczył trzy medale – każdy innego koloru!

Biało-czerwoni start w ósmych w historii Młodzieżowych Mistrzostwach Europy kończą z pięcioma krążkami na koncie. Oprócz złotego medalu Miłosza Redzimskiego i srebrnego Macieja Kubika w grze pojedynczej, nasi tenisiści stołowi jeszcze trzykrotnie stawali na podium. Złoto w grze podwójnej mężczyzn zdobyli Miłosz Redzimski i Maciej Kubik, pokonując w finale rumuński duet Eduard Ionescu/Darius Movileanu. Ponadto biało-czerwoni wywalczyli jeszcze dwa brązowe medale – Anna Brzyska w grze pojedynczej kobiet oraz Maciej Kubik i Anna Brzyska w grze mieszanej.