Pogoń Szczecin

0

0 1 połowa

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• ...a po chwili sędzia kończy mecz w Krakowie! Wisła pokonuje Pogoń Szczecin 1:0 po bramce Jakuba Bartkowskiego, nie obyło się bez emocjonującej końcówki!

• ...i Arkadiusz Głowacki...

• Za dyskusję z sędzią ukarany Jakub Bartkowski...

• Ależ kontrowersje! Piłka w siatce Wisły Kraków, ale sędzia dopatrzył się przewinienia, gol nie zostanie uznany, przynajmniej na ten moment, trwa konsultacja z systemem VAR!

• Pogoń w końcówce stawia na ofensywę totalną, jak to się skończy?!

• Paweł Gil dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry!

• Dawid Kort faulowany przy linii środkowej.

• Ależ szansa Zorana Arsenicia! Obrońca Wisły doskonale wykorzystał nienajlepsze dośrodkowanie Patryka Małeckiego z rzutu rożnego, uderzył technicznie, zmuszając Łukasza Załuskę do pięknej parady!

• Maciej Sadlok postraszył obronę bardzo efektownym rajdem, ale za późno zdecydował się na oddanie strzału, przez co Wisła ma tylko rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w zespole Pogoni i w tym meczu. Adam Gyurcso zmieniony przez Marcina Listkowskiego.

• Do końca spotkania zostało już tylko kilka minut, jednak Pogoń wciąż nie jest nawet bliska wyrównania.

• Niezłe dośrodkowanie Carlitosa w kierunku stojącego w polu karnym Jakuba Bartosza, Polak był minimalnie spóźniony do tego ciekawego podania.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Jakub Bartosz zmienia Jesusa Imaza, asystenta przy jedynej jak dotąd bramce dzisiejszego wieczoru.

• Druga zmiana w zespole ze Szczecina. Dawid Kort pojawia się na murawie w miejsce Jakuba Piotrowskiego.

• Gospodarze dopięli swego! Co nie udało się kilka minut temu, udało się przed chwilą. Jakub Bartkowski wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Jesusa Imaza i wyprowadził Wisłę Kraków na prowadzenie!

• Bramka, nareszcie! Jakub Bartkowski wpisuje się na listę strzelców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• Od początku drugiej połowy nieprzerwanie atakują zawodnicy Białej Gwiazdy.

• Po świetnym dośrodkowaniu Jesusa Imaza z rzutu rożnego Jakub Bartkowski główkuje ponad poprzeczką!

• Kamil Drygas fauluje Kamila Wojtkowskiego i zostaje ukarany czwartą żółtą kartką w tym sezonie, przez co w najbliższej kolejce nie zobaczymy go na boisku.

• Jakub Bartkowski w walce o górną piłkę faulował Adama Gyurcso na połowie Pogoni.

• Trener Kosta Runjaic reaguje na sytuację na boisku. David Niepsuj zastępuje niewidocznego dzisiaj Dariusza Formellę.

• Carlitos bliski powtórzenia sytuacji z pierwszej kolejki! Hiszpan z rzutu wolnego posyła piłkę w spojenie bramki Pogoni!

• Zawodnik Pogoni opuszcza boisko niemal 30 minut przed czasem za faul przed własną szesnastką.

• Czerwona kartka! Cornel Rapa wylatuje z boiska za faul na Jesusie Imazie!

• ...a witany brawami Patryk Małecki melduje się na murawie w miejsce Rafała Boguskiego.

• Kamil Wojtkowski zmienia Tibora Halilovicia...

• Na trybunach jest dziś 11398 kibiców!

• Uderzenie było jednak beznadziejne - poszybowało kilkanaście metrów ponad bramką Wisły.

• Adam Frączczak faulowany około 40 metrów od bramki Wisły.

• Adam Gyurcso w prostej sytuacji posyła piłkę za linię końcową zamiast pod nogi Ricardo Nunesa. Węgier jest bardzo niezadowolony z tego zagrania.

• Pogoń miała okazję na dobre rozegranie stałego fragmentu gry, ale Ricardo Nunes posłał piłkę niecelnie.

• Ależ blisko Wisła! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderza Carlitos. Napastnik posyła piłkę w boczną siatkę, zabrakło naprawdę niewiele!

• Michał Buchalik drugą połowę rozpoczyna tak samo jak pierwszą - od pewnego złapania dośrodkowania w pole karne.

• Mecz wznowiony, piłkę ma Pogoń Szczecin!

• Piłkarze wracają już na murawę.

• Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, wydaje się że nieco lepsze sytuacje miał zespół gospodarzy. Brakowało nieco sytuacji strzeleckich, mamy nadzieję, że po przerwie będzie lepiej.

• Koniec pierwszej połowy, do przerwie bez bramek w Krakowie.

• Tibor Halilović przejął piłkę przed polem karnym i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę, ale posłał piłkę w trybuny.

• Michał Buchalik pewnie przejmuje próbę prostopadłego podania w wykonaniu Adama Gyurcso.

• Spas Delew zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego na bramkę Wisły, piłka przeleciała mniej więcej metr ponad poprzeczką. Brakowało bardzo niewiele.

• Victor Perez fauluje Kamila Drygasa na połowie Pogoni.

• Wisła miała szansę na wyprowadzenie kontrataku, ale Carlitos został złapany na minimalnym spalonym.

• Michał Buchalik efektownie interweniuje po uderzeniu Spasa Delewa. Goście mają rzut rożny.

• W obu sytuacjach na bramkę uderzał Carlitos - Hiszpan może mówić o olbrzymim pechu.

• Co się dzieje pod bramką Portowców?! Najpierw jeden z gości wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Carlitosa, kilkanaście sekund później strzał jeszcze jedna próba strzału na bramkę gości trafia w słupek, po czym łapie ją Łukasz Załuska!

• Carlitos dobrze obrócił się z piłką w polu karnym Pogoni, uderzył mocno i po rykoszecie od obrońcy Wisła ma tylko rzut rożny!

• Zoran Arsenić próbował wybić piłkę pod własną bramką, ale popełnił błąd i nie trafił w piłkę, przez co omal nie skierował futbolówki do własnej bramki!

• Vullnet Basha miał szansę na celne dośrodkowanie piłki pod samą bramkę z lewej strony boiska, ale kopnął zdecydowanie za mocno.

• Po dobrym początku Pogoni teraz do głosu dochodzi Wisła!

• Podobna akcja Białej Gwiazdy, piłka trafia do Rafała Boguskiego, który z ostrego kąta uderza minimalnie niecelnie.

• Świetne dośrodkowanie na głowę Carlitosa od Victora Pereza, hiszpański snajper uderza głową i trafia w słupek!

• Mocne podanie Jarosława Fojuta z własnej połowy nieoczekiwanie mogło trafić do stojącego pod polem karnym Adama Frączczaka po tym, jak inteligentnie przepuścił je Spas Delew, ale napastnik Pogoni nie spodziewał się takiego ruchu swojego kolegi.

• Po zbyt mocnym podaniu Spasa Deleva piłka opuszcza boisko przez linię końcową.

• Przewagę mają póki co piłkarze Pogoni, którzy spokojnie wymieniają podania na połowie Wisły.

• Strzał z dystansu Victora Pereza ląduje w rękawicach Łukasza Załuski.

• Jesus Imaz faulowany w środkowej strefie boiska.

• Próba prostopadłego podania w wykonaniu Jakuba Piotrowskiego przejęta przez obronę przed polem karnym.

• Goście rozpoczęli mecz od bardzo agresywnego pressingu na połowie przeciwnika.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły z prawej strony boiska spokojnie łapie nieatakowany Michał Buchalik.

• Mecz rozpoczęty, piłkę ma Wisła Kraków!

• W wyniku losowania stron mecz rozpoczną gospodarze.

• Piłkarze już wychodzą na murawę stadionu Wisły Kraków!

• Do meczu pozostało już zaledwie kilka minut! Kto wygra to spotkanie?! Dowiemy się za mniej więcej dwie godziny!

• W pierwszym meczu tej kolejki Jagiellonia Białystok zremisowała bezbramkowo z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

• Ostatnia w tabeli Pogoń zmierzy się na wyjeździe z szóstą Wisłą - faworyt tego meczu jest raczej oczywisty.

• Rezerwowi Pogoni: Adrian Henger, Hubert Matynia, Sebastian Rudol, Dawid Kort, David Niepsuj, Łukasz Zwoliński i Marcin Listkowski.

• Rezerwowi Wisły: Julian Cuesta Diaz, Rafał Pietrzak, Jakub Bartosz, Tomasz Cywka, Kamil Wojtkowski, Denys Bałaniuk i Patryk Małecki.

• Sędzią spotkania będzie pan Paweł Gil z Lublina.

• Dzisiejszym meczem Kosta Runjaic zadebiutuje w roli trenera Pogoni Szczecin. Czeka go jednak trudne zadanie, bo przyjdzie mu zmierzyć się z dobrze spisującą się w tym sezonie Wisłą.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Wisła Kraków - Pogoń Szczecin!