Mecz pełen sytuacji i cenny punkt Błękitnych w Rzeszowie [GALERIA]

03.06.2020 rzeszow resovia rzeszow blekitni stargard ii liga fot krzysztof kapica K_kapica_afk
Zawodnicy Apklan Resovii oraz Błękitnych Stargard pokazali, że bardzo tęsknili już do rywalizacji o punkty. Po meczu pełnym sytuacji podbramkowych padł remis 1:1. To cenny punkt Błękitnych zdobyty na wyjeździe.

Faworytem spotkania była Resovia, która ma realne szanse na awans, bądź przynajmniej udział w barażach o I ligę. Błękitni (prowadził ich z ławki drugi trener Jarosław Piskorz) jednak, jak to mają w zwyczaju, nie przestraszyli się i przejęli na początku pierwszej połowy inicjatywę. Dwukrotnie z niezłej strony pokazał się Krystian Sanocki. Później przewaga była po stronie Resovii. Dominik Sasiak w bramce Błękitnych miał bardzo dużo pracy. Skapitulował raz w pierwszej połowie. Pokonał go Serhii Krykun.

W drugiej połowie Błękitni dopięli swego za sprawą aktywnego Sanockiego, który poszedł na przebój i dokładnym strzałem pokonał bramkarza w 50. minucie, doprowadzając do remisu. Mimo wielu sytuacji z obu stron, wynik do końca spotkania już się nie zmienił.

Resovia - Błękitni Stargard 1:1 (1:0)
Bramki:Krykun (29) - Sanocki (50).
Resovia: Zapytowski – Kubowicz, Domoń, Kaliniec, Radulj, Adamski, Krykun, Świderski (64 Antkowiak), Geniec, Przybecki (57 Płatek), Dziubiński (64 Hebel).
Błękitni**: Sasiak – Gawron (71 Polkowski), Łysiak, Sanocki (84 Bochnak), Sitkowski, Fadecki, Szrek, Krawczun, Paczuk (77 Kompanicki), Sadowski, Ostrowski.
Pozostałe wyniki: Gryf Wejherowo - Pogoń Siedlce 2:3, Znicz Pruszków - Bytovia Bytów 0:2, Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 2:2, Elana Toruń - Stal Rzeszów 1:4, Górnik Polkowice - Legionovia Legionowo 1:2, Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 2:2. Mecze Widzew Łódź - Skra Częstochowa i GKS Katowice - Górnik Łęczna zakończyły się po zamknięciu wydania.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani