Matura 2021 - ODPOWIEDZI, ARKUSZE. Maturzyści rozpoczęli maraton maturalny. Humory dopisują - 4.05.2021

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Matura 2021 w Szczecinie
Matura 2021 w Szczecinie Andzej Szkocki
Udostępnij:
Prawie 3800 absolwentów szczecińskich szkół ponadpodstawowych rozpoczęło egzaminy maturalne. Wszystko w określonym reżimie sanitarnym.

Matura 2021. Jęz. polski - odpowiedzi dziś na naszym portalu!

W tym roku, mimo pandemii, matura odbywa się zgodnie z ustalonym terminem, ale z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, egzaminy są przeprowadzane w reżimie sanitarnym.

Równo o godzinie 9 do sprawdzianu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpili wszyscy tegoroczni maturzyści:

  • 3023 osób uczęszczających do szkół publicznych
  • oraz 733 uczęszczających do szkół niepublicznych.

MATURA 2021:

Uczniowie przyszli do szkoły dużo wcześniej, żeby spokojnie wejść do szkoły zachowując wszystkie zasady sanitarne. Niektórzy byli w szkole już przed godz. 8.

W Centrum Kształcenia Sportowego maturzyści zebrali się przed wejściem o godz. 8 rano i wchodzili do szkoły według alfabetu. Większość była w dobrych humorach. Mimo nauki zdalnej i trudnych warunków udało im się przygotować do egzaminów.

- Do matury podchodzę bez stresu. Myślę, że jestem przygotowany do matury. Mieliśmy w szkole konsultacje, ale głównie przygotowywałem się sam. Najbardziej się obawiam egzaminu z języka angielskiego. W podstawówce i gimnazjum miałem rozszerzony niemiecki, w liceum wybrałem angielski i nie wiem, jak mi pójdzie - mówi Adam Zając, maturzysta.

ZOBACZ TEŻ:

Zazwyczaj maturzystów najbardziej stresuje egzamin z matematyki.

- Bardzo dobrze się czuję przed egzaminami, myślałem, że będzie gorzej z samopoczuciem - mówi Marcel Tarnowski, maturzysta. - Jestem przygotowany. Na początku najbardziej się obawiałem matematyki, ale teraz na egzamin z tego przedmiotu najbardziej się cieszę.

5 maja maturzystów czekać będzie egzamin z matematyki. 6 maja wszyscy abiturienci zobowiązani są do przystąpienia do matury z języka obcego nowożytnego.

Podczas matury w 2021 r. nie będzie obowiązkowych egzaminów ustnych. Do części ustnej matur będą mogli przystąpić absolwenci, którym wynik części ustnej egzaminu z danego przedmiotu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, wszystkie matury odbywają się z zachowaniem obowiązujących zasad dotyczących reżimu sanitarnego. Oznacza to między innymi, że maturzyści podczas egzaminu powinni korzystać jedynie z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, itp., są zobowiązani do noszenia maseczki zakrywającej nos i usta do czasu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz do zdezynfekowania dłoni przy wejściu do placówki.

Wyniki egzaminów maturzyści poznają 5 lipca 2021 r.

Maturzyści skończyli egzaminy. Niedługo arkusz i pierwsze odpowiedzi z matury!

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Matura 2021 to nie tylko trud nauki zdalnej, to również olbrzymi stres. Jak radzą sobie z nim maturzyści? Jakie obrazki na temat matury 2021 można znaleźć w Internecie? Zobaczcie najlepsze MEMY!

Matura 2021. Najlepsze MEMY o egzaminach maturalnych. Nauka ...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie