Matkowski z Janowiczem bez szans w drugiej rundzie Australian Open

Marcin Matkowski
Marcin Matkowski Andrzej Szkocki
Polski debel Marcin Matkowski - Jerzy Janowicz na drugiej rundzie zakończył swój udział w wielkoszlemowym turnieju w Melbourne.

Szczecińsko-łódzki duet miał pecha w losowaniu, bo już w drugiej rundzie trafił na rozstawionych z "jedynką" Pierre'a Herberta oraz Nicolasa Mahuta. Przed rokiem Francuzi grali w finale w AusOpen, wygrali Wimbledon. To faworyci do zwycięstwa w tegorocznej edycji. A Matkowski z Janowiczem po raz pierwszy stworzyli parę deblową.

Spotkanie potwierdziło przypuszczenia. Francuzi błyskawicznie objęli prowadzenie 3:0 w pierwszym secie i taką przewagę utrzymali do końca tej partii.

Drugi set rozpoczął się od gema dla Polaków, ale pięć kolejnych wygrali przeciwnicy i było jasne, że przejdą do III rundy. Ostatecznie - po 63 minutach gry - wygrali 6:3 i 6:2.

W nocy z soboty na niedzielę (polskiego czasu) Matkowski rozegra swój pierwszy mecz w turnieju par mieszanych. Jego partnerką jest Liezel Huber (USA), a polsko-amerykański mikst zagra z Yifan Xu (Chiny) i Fabrice Martin (Francja). W drugiej rundzie czekają już Bethanie Mattek-Sands i Mike Bryan (USA), czyli najwyżej rozstawiona para.