Marco Odermatt bezkonkurencyjny w slalomie gigancie w Val d'Isere

Piotr Olkowicz
Zwycięzca podczas pierwszego przejazdu slalomu giganta
Zwycięzca podczas pierwszego przejazdu slalomu giganta PAP/EPA/Guillaume Horcajuelo
Szwajcar Marco Odermatt broniący dużej Kryształowej Kuli, mistrz olimpijski i świata w tej konkurencji, wygrał slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata we francuskiej Val d'Isere.

Drugie miejsce zajął Austriak Marco Schwarz, a trzeci był Joan Verdu z Andory, który po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium.

Odermatt prowadził po pierwszym przejeździe i chociaż w środkowej części drugiego popełnił parę błędów, to obronił pozycję lidera i odniósł 25. zwycięstwo w zawodach PŚ. Schwarza wyprzedził o 0,98 s, a Verdu o 1,32.

Powodów do zadowolenia nie miał w sobotę wielki rywal Odermatta Norweg Henrik Kristoffersen, który na półmetku zajmował drugie miejsce, ale w finałowym przejeździe niemal nie wypadł z trasy i spadł na ósmą pozycję.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ objął Schwarz, wyprzedzając o 36 pkt rodaka Manuela Fellera. Slalom gigant udało się rozegrać w tym sezonie po raz pierwszy. Polacy nie startowali.

W niedzielę w Val d'Isere odbędzie się slalom.