Losowanie Pucharu Polski: daleki wyjazd Pogoni

Szczypiornistki Pogoni czeka ciężki pojedynek w Elblągu.
Szczypiornistki Pogoni czeka ciężki pojedynek w Elblągu. archiwum
W środę szczecinianki przegrały w sparingu z szóstym zespołem Bundesligi, FHC Frankfurt nad Odrą 24:29. Dzień później poznały rywala w 1/8 finału Pucharu Polski, którym będzie Start Elbląg.

Pogoń Baltica wykorzystując przerwę w rozgrywkach rozegrała sparing we Frankfurcie nad Odrą. W szczecińskim zespole zabrakło Moniki Stachowskiej, która przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Mimo to Pogoń nawiązała równorzędną walkę z 6. zespołem niemieckiej Bundesligi. Do przerwy prowadziły Niemki 15:12, które w całym spotkaniu wygrały 29:24. Najwięcej bramek dla Pogoni zdobyły: Sylwia Piontke, Katarzyna Pasternak i Hanna Jaszczuk (wszystkie po trzy).

W czwartek nasz zespół poznał rywala w 1/8 Pucharu Polski, do którego w tym sezonie zgłosiło się tylko 13 zespołów. Kluby z superligi mają obowiązek zgłoszenia się, pozostałe muszą wyrazić taką chęć. Spoza tej dwunastki tylko AZS AWF Warszawa zdecydował się stanąć w pucharowe szranki.

Właśnie Akademiczki z Warszawy 5 grudnia podejmą Piotrcovię Piotrków Trybunalski w meczu rundy eliminacyjnej. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się u siebie tydzień później z Ruchem Chorzów.

Szczypiornistki Pogoni 12. grudnia pojadą na spotkanie ze Startem Elbląg, z którym jak dotąd nie wygrały w żadnym z pięciu rozegranych spotkań. W ostatniej kolejce superligi właśnie w Elblągu Pogoń przegrała 24:27.

Wyniki losowania:
Runda eliminacyjna - 5. grudnia:
AZS AWF Warszawa - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

1/8 finału - 12 grudnia:
KPR Jelenia Góra - Olimpia-Beskid Nowy Sącz
Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin
SPR Lublin - Sambor Tczew
Zwycięzca eliminacji - Ruch Chorzów

Wolny los: KSS Kielce, Vistal Łączpol Gdynia, Zagłębie Lubin i Politechnika Koszalińska

Losowanie ćwierćfinałów odbędzie się 13 grudnia o godz. 12:00 w siedzibie ZPRP. Spotkania tej fazy zaplanowano na 9 i 16 stycznia.

Pogoń czeka więc intensywny maraton meczowy w połowie grudnia, złożony z trzech ligowych i jednego pucharowego spotkania. Już 8 do Szczecina przyjeżdża Politechnika Koszalin, cztery dni później pucharowy wyjazd do Elbląga, a następnie do Piotrkowa (15 grudnia) i Tczewa (19 grudnia).