Lider ograny w Stargardzie. Piętnaście trójek Spójni

Maciej Raczyński miał największy udział w zwycięstwie Spójni.
Maciej Raczyński miał największy udział w zwycięstwie Spójni. Tadeusz Surma
W dwudziestej szóstej kolejce I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia pokonała na swoim parkiecie Sokół Łańcut 85:70.

W dzisiejszym spotkaniu koszykarze Spójni Stargard pokazali się z bardzo dobrej strony. Ostatnio mieli problemy z koncentracją w pierwszej kwarcie, a tym razem w pierwszych dziesięciu minutach rozbili lidera tabeli. Po pierwszej kwarcie było 25:13.

W drugiej kwarcie stargardzki zespół kontynuował to, co rozpoczął w pierwszych dziesięciu minutach. Grał solidnie w obronie i skutecznie w ataku. Goście w pierwszej połowie mieli problemy z rzutami z dystansu. Trafili tylko raz na trzynaście prób zza linii 6,75 m. Spójnia w połowie spotkania wygrywała 49:26.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza kontrolowali wydarzenia na stargardzkim parkiecie i mimo że przegrali tę część 17:23, to zachowali bezpieczną przewagę.

W czwartej kwarcie Sokół zbliżył się nieco, ale ani na moment zwycięstwo Spójni nie było zagrożone. Stargardzki zespół zwyciężył 85:70 i liczy się w walce o czołową trójkę w tabeli.

W dzisiejszym meczu koszykarze Spójni trafili piętnaście razy za 3 punkty mając w tym elemencie gry 50 procent skuteczności. Rywale trafili pięć trójek i mieli 20 procent skuteczności. W Spójni liderem był Maciej Raczyński, który rzucił 23 punkty, w tym pięć trójek. Także pięć celnych rzutów trzypunktowych zanotował Hubert Pabian.

W następną sobotę Spójnia zagra w Prudniku z Pogonią.

Spójnia Stargard - Sokół Łańcut 85:70 (25:13, 24:13, 17:23, 19:21)

Spójnia: Raczyński 23 (pięć razy za 3 pkt), Pabian 19 (5), Dymała 15 (3), Śpica 8 (1), Fraś 6, Pytyś 6, Bodych 4 (1), Janiak 2, Lewandowski 2.

Obejrzyj także koszykarzy stargardzkiego pierwszoligowca w akcji w spotkaniu przeciwko Noteci Inowrocław: