Jacek Czaplewski
od 16 lat
Leo Messi już czaruje w nowych barwach. W debiucie jako zmiennik przypieczętował zwycięstwo Interu Miami nad Cruz Azul w turnieju Leagues Cup. Decydującą bramkę na 2:1 zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego w ostatniej akcji meczu.

Udany debiut Leo Messiego w Interze Miami

Leo Messi zaczął na ławce rezerwowych tak jak zresztą Sergio Busquets. Wkrótce do zespołu dołączy jeszcze jeden kolega z czasów FC Barcelony, czyli Jordi Alba, którego zabrakło w kadrze meczowej.

Zanim Messi pojawił się na boisku, Inter objął prowadzenie. Tuż przed przerwą trafił Robert Taylor. Fin zwieńczył solową akcję, kiedy zbiegł ze skrzydła i od lewego słupka umieścił piłkę w siatce. Messi energicznie wstał z miejsca, wzniósł ręce w górę i szeroko się uśmiechnął.

Decyzją trenera Gerardo Martino na murawie Messi pojawił się w 54 minucie, zmieniając nastoletniego Benjamina Cremaschiego. Chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania.

W 87 minucie Messi wybiegł na wolne pole, wreszcie wystawił koledze piłkę do pustej bramki, ale sędzia w akcji dopatrzył się pozycji spalonej u mistrza świata.

I wtedy nastąpiła 94 minuta. Dwie minuty po doliczonym czasie Inter otrzymał rzut wolny. Do piłki podszedł Messi i lewą nogą umieścił ją w okienku, sprawiając że na twarzy Davida Beckhama, szefa klubu, zagościł szeroki uśmiech.

Wyprzedana widownia, w tym koszykarz LeBron James z NBA, tenisistka Serena Williams i celebrytka Kim Kardashian, wpadli w ekstazę. Było to pierwsze zwycięstwo Interu - najgorszej drużyny ligi MLS Konferencji Wschodniej - od 23 maja.

Nie tylko Messi. Dwa gole Karola Świderskiego

- Wiedziałem, że to ostatnia szansa – powiedział Messi nawiązując do rzutu wolnego. - Po prostu próbowałem, jak zawsze i na szczęście bramkarz nie mógł dosięgnąć piłki.

- Dla tej drużyny ważne jest, aby wygrywać, ponieważ nie jesteśmy w dobrej sytuacji w lidze. Wiem, że to kolejny turniej, ale to poprawi nasze morale - dodał Argentyńczyk.

Tym samym Messi strzelił bezpośrednio z wolnego dla każdej drużyny, w której występował: FC Barcelony, reprezentacji Argentyny, Paris Saint-Germain i teraz w debiucie dla Interu Miami.

W Leagues Cup czyli Pucharze Ligi występuje 47 drużyn - większość z amerykańskiej MLS, pozostałe jak Cruz Azul z ligi meksykańskiej. Poza dwiema najlepszymi drużynami z tych lig wszystkie inne rywalizują w trzyzespołowych grupach.

W nocy gola dla Charlotte w meczu z Dallas strzelił Karol Świderski. Jego zespół wygrał po rzutach karnych (2:2, 1:4 k.). Polak nie zmarnował swojej próby.