Łatwe zwycięstwo Pogoni, brązowy medalista na kolanach

(psw)
Siergiej Szyłowicz w swoim pierwszym meczu w barwach Pogoni zdobył 4 bramki.
Siergiej Szyłowicz w swoim pierwszym meczu w barwach Pogoni zdobył 4 bramki. Sebastian Wołosz
Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin pewnie pokonali w pierwszym meczu nowego sezonu 39:28 MMTS Kwidzyn, brązowego medalistę poprzedniego sezonu.

Początek nie zapowiadał tak pewnej wygranej gospodarzy. Mecz zaczął się trzema celnymi trafieniami gości i brakiem odpowiedzi ze strony Pogoni.

Szczecinianie na pierwsze prowadzenie wyszli w 12. minucie po bramce, najskuteczniejszego w konfrontacji z MMTS Kwidzyn, Bartosza Konitza. Od tamtej pory konsekwentną i dobrą obroną uniemożliwiali zdobywanie bramek rywalom, a sami skutecznie powiększali przewagę.

W połowie spotkania Pogoń prowadziła 18:12. Po przerwie szczecinianom zdarzały się przestoje, zbawienny w tamtych chwilach okazywał się bramkarz Pogoni Tomislav Stojković, który fenomenalnie bronił kontrataki gości. Szczypiorniści z Kwidzyna, ani przez chwilę realnie nie zagrozili wypracowanej przez gospodarzy przewadze.

Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 39:28 (18:12)
Pogoń: Stojković, Matkowski - Konitz 8, Zydroń 7, Zaremba 6, Marković 4, Szylowicz 4, , Krupa 3, Bruna 3, , Wardziński 3, Jedziniak 1, Smuniewski , Biały.