Łatwa wygrana Pogoni 3:0 z Kolejarzem. Portowcy odzyskali ambicje? [zdjęcia]

(mc)
Po czterech meczach bez zwycięstwa wreszcie Pogoni udało się zdobyć komplet punktów. Portowcy pokonali u siebie beniaminka I ligi, Kolejarza Stróże 3:0. Na trybunach stadionu im. Floriana Krygiera było najmniej kibiców w tym sezonie (ok. tysiąc).

Pogoń Szczecin - Kolejarz Stróże 3:0

Pogoń Szczecin objęła prowadzenie już w 4. minucie spotkania.

Z lewego skrzydła, spod samej linii bocznej, ładnie piłkę dośrodkował Robert Kolendowicz, a celną główką z bliska popisał się Olgierd Moskalewicz. Po tej bramce Pogoni grało się łatwiej, ale nie przekładało się to zbytnio na dogodne okazje.

Na 2:0 portowcy podwyższyli na początku drugiej połowie. Tym razem piłkę w pole karne wrzucał Tomasz Rydzak. Obrońca Kolejarza wybił piłkę, ale zrobił to wprost pod nogi Maksymiliana Rogalskiego, który długo się nie zastanawiał tylko uderzył z ok. 15 metrów za całych sił w okienko bramki gości.

Na 3:0 podwyższył już w doliczonym czasie gry Andre Gwaze, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Prawy pomocnik Pogoni przeprowadził dość szczęśliwy drybling w polu karnym i pokonał bramkarza płaskim strzałem.

Pogoń Szczecin - Kolejarz Stróże 3:0 (1:0)

Bramki: Moskalewicz (5), Rogalski (51), Gwaze (90).

Pogoń: Janukiewicz - Rydzak, Nowak, Hrymowicz, Petasz - Rogalski (59 Mandrysz), Zawadzki (77 Lebedyński), Ława, Moskalewicz, Kolendowicz - Dziuba (65 Gwaze).
Kolejarz: Zarychta - Szufryn, Cichy, Jędrszczyk (12 Szymiczek), Radwański - Gryźlak, Lipecki, Stefanik (78 Ciećko), Madejski, Mężyk (65 Broź) - Socha.