Kusy Szczecin idzie na medal

Seweryn Gryszka (z prawej) był najlepszym zawodnikiem turnieju w barwach Kusego. Andrzej Szkocki
Remis, po pełnym dramaturgii i walki meczu z MKS MOS Wrocław, dał zespołowi Kusego Szczecin awans do półfinału MP juniorów w piłce ręcznej.

Turniej ćwierćfinałowy odbył się w szczecińskiej hali przy ul. Twardowskiego. Grano systemem "każdy z każdym", ale mecze tak się ułożyły, że niedzielny pojedynek Kusego z MKS MOS Szczecin miał rozstrzygnąć kto wygra tę grupę i będzie gospodarzem jednego z turniejów półfinałowych.

W zaciętym i pełnym walki meczu (łącznie aż 36 minut kar po obu stronach) padł remis, który był korzystny dla Kusego, choć ten w 44 minucie prowadził 20:15.

- Zagraliśmy słabiej w obronie i nieskutecznie w ataku i to się zemściło - oceniał rozgrywający Seweryn Gryszka, najlepszy gracz Kusego. - To był udany turniej w moim wykonaniu i mam już propozycję z jednego z seniorskich klubów z II ligi, ale będę o tym myślał dopiero po zakończeniu MP.

Celem Kusego jest awans do finału. Przed rokiem zespół prowadzony przez trenera Mieczysława Zarta z rocznika 1993 zajął czwarte, a przed dwoma laty trzecie miejsce w kraju. Teraz ten sam zespół, w niemal identycznym co przed rokiem składzie, celuje w podium MP.

W innej grupie rywalizował zespół drugi zespół Kusego, prowadzony przez trenera Dariusza Śrudkę, ale w silnej grupie zajął trzecie miejsce.

Na ćwierćfinale swój udział w MP zakończyły juniorki Kusego, po porażkach z Sośnicą Gliwice 24:25 i Jutrzenką Płock 22:23.

Szczeciński półfinał juniorów zostanie rozegrany w dniach 17-19 lutego.