Kto z Hernanim na środek obrony?

Marcin Dworzyński [email protected]
Hernani
Hernani Krzysztof Ufland
Hernani to czołowy obrońca w naszym kraju, a przez moment mówiło się nawet o jego ewentualnej grze w reprezentacji Polski (od stycznia 2011 roku legitymuje się polskim paszportem). Może ostatnia runda nie była dla niego udana, ale wciąż jest klasowym obrońcą. Kto wiosną będzie występował u jego boku na środku obrony Pogoni Szczecin?

Spoglądając na dotychczasowe ligowe spotkania, pewniakiem wydaje się być Błażej Radler. Wraz z Emilem Nollem tworzył duet środkowych obrońców, który najdłużej (686 minut) występował na boiskach I ligi. Statystycznie była to najlepsza para. Na drugim miejscu pod względem minut spędzonych na boisku jest (ponownie) Radler, ale tym razem z Dawidem Kucharskim. Podczas 477 minut ich wspólnej gry straciliśmy 7 bramek, w tym trzy podczas nieszczęsnego meczu z Dolcanem Ząbki 2:3.

Rozpatrując każdego z nich indywidualnie, najwięcej czasu na środku obrony spędził Radler (1326 minuty), za nim Noll (990) i Kucharski (781). W sparingowym meczu z FC Aktau w Turcji, który był podzielony na cztery kwarty, w pierwszych dwóch wystąpił Hernani. Najpierw z Radlerem, następnie z Nollem. W spotkaniu z Kairatem Ałmaty Hernani utworzył parę z Kucharskim. W meczu z białoruskim Torpedo Zhodino wszedł na boisko po przerwie razem z Radlerem.

Im bliżej pierwszego spotkania z Piastem Gliwice (17 marca) tym skład powinien się krystalizować. Środek obrony jest na tyle delikatną formacją, że zawodnicy muszą być ze sobą zgrani. Dzisiejszy sparing z Alanyasporem może przybliżyć nam duet obrońców, na który postawi trener Marcin Sasal.