MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ty zgłaszasz, policjanci sprawdzają

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Policjanci zostali skierowani tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Monitorują rejony parków, skwerów, placów zabaw i szkół.
Policjanci zostali skierowani tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Monitorują rejony parków, skwerów, placów zabaw i szkół. KMP Koszalin
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie Koszalina. Patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Koszalinie, po analizie zgłoszeń otrzymanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przekazali swoje spostrzeżenia mundurowym z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz miejsc grupowania się osób bezdomnych – informuje nadkom. Monika Kosiec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Policjanci zostali skierowani tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Monitorują rejony parków, skwerów, placów zabaw i szkół. - Zadania wykonują systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych w patrolach pieszych – dodaje nadkom. Kosiec.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie zachodniopomorskim działa od 20 września 2016 roku. - Każdego roku za jej pośrednictwem otrzymujemy szereg zgłoszeń, dzięki którym wiemy, jakie sytuacje i miejsca uznawane są przez naszych mieszańców za zagrożenia wpływające na ich poczucie bezpieczeństwa – dodaje policjantka.

Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w ich okolicy. Policjanci z koszalińskiej komendy weryfikują te zgłoszenia, a jeżeli przekazane informacje się potwierdzą, zostają naniesione na mapę. Takie rozwiązanie umożliwia uszczegółowienie informacji nie tylko dotyczących samego miasta lub powiatu, ale też osiedla, dzielnicy, czy nawet ulicy. - Dzięki aplikacji mieszkańcy mogą na bieżąco reagować na zagrożenia i aktywnie współpracować z policją – dodaje funkcjonariuszka.

Należy jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ty zgłaszasz, policjanci sprawdzają - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński