Koszykarze Spójni rozrzucali się i pewnie zwyciężyli w I lidze

Konrad Koziorowicz grał przez 11 minut i rzucił 6 punktów.
Konrad Koziorowicz grał przez 11 minut i rzucił 6 punktów. Tadeusz Surma
W dwudziestej trzeciej kolejce I ligi koszykarzy Spójnia Stargard pokonała u siebie SKK Siedlce 104:70.

Gracze Spójni udowodnili w dzisiejszym spotkaniu, że potrafią być skutecznie. Tylko w pierwszych kilku minutach koszykarze SKK mogli myśleć o wyrównanej walce. W 3 minucie prowadzili 9:8. Po chwili, po trafieniu Damiana Janiaka, na prowadzenie wyszli stargardzianie i już go nie oddali.

Spójni w każdej kolejnej kwarcie powiększała przewagę. W połowie spotkania wygrywała różnicą dwudziestu czterech punktów, a sama rzuciła aż 56 pkt. Nic już nie mogło odebrać jej zwycięstwa.

Podopieczni Krzysztofa Koziorowicza zwyciężyli 104:70. To pierwszy mecz w stargardzkiej hali w tym sezonie, w którym Spójnia przekroczyła granicę 100 punktów. A konkretnie uczynił to w 38 minucie Hubert Pabian.

Trener Koziorowicz wprowadził w dzisiejszym spotkaniu na boisko wszystkich dwunastu zawodników i wszyscy punktowali. W kolejnym meczu, w najbliższy piątek, Spójnia zagra na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno. Stargardzki zespół jest na trzecim miejscu w tabeli I ligi koszykarzy.

Spójnia Stargard - SKK Siedlce 104:70 (28:18, 28:14, 25:21, 23:17)

Spójnia: Janiak 18 (dwa razy za 3 pkt), Pabian 18 (2), Dymała 15, Bodych 11 (1), Pytyś 9, Fraś 6, Koziorowicz 6, Lewandowski 6, Raczyński 5 (1), Berdzik 4 (1), Stefanowicz 3, Śpica 3 (1).