MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Szczecinie. Trwa elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i szkół

Redakcja
Źródło: pixabay.com/pl
Uruchomiono specjalny formularz w internetowym systemie naboru do placówek oświatowych. Z uwagi na rozprzestrzeniającego się koronawirusa to najlepszy sposób na zapisanie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub I klasy szkoły podstawowej. W Szczecinie nabór trwa do 27 marca br. (piątek) - informuje szczeciński magistrat.

Na stronie internetowej naboru https://nabor.pcss.pl/szczecin/ dodano nową funkcjonalność.

Dzięki niej, rodzice lub opiekunowie prawni, którzy jeszcze nie złożyli wymaganych w naborze dokumentów (wniosku o przyjęcie wraz załącznikami), po ich wypełnieniu, wydrukowaniu i podpisaniu, za pomocą nowej aplikacji mogą wysłać wszystkie niezbędne materiały do wskazanych przez siebie placówek pierwszego wyboru.

Szczegółowa instrukcja, dot. tego w jaki sposób wysłać dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem strony internetowej znajduje się w zakładce „DOKUMENTY”.

Należy pamiętać o tym, że w terminie 5 dni roboczych od odwołania stanu epidemii konieczne będzie złożenie oryginałów dokumentów (w formie papierowej) w placówce, która została wskazana we wniosku jako miejsce pierwszego wyboru.

CZYTAJ TEŻ:

- Jednocześnie informujemy, że cały czas można składać wnioski także za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wystarczy wtedy wysyłać do wybranych placówek skany lub zdjęcia wydrukowanych dokumentów - informują urzędnicy.

W tegorocznej rekrutacji do przedszkoli publicznych mogą brać udział dzieci urodzone w latach 2014-2017 (tj. w wieku 3-6 lat) i zamieszkujące wraz z rodzicami na terenie Gminy Miasta Szczecin. Co ważne, w rekrutacji biorą udział tylko te dzieci, które dotychczas nie uczęszczały do przedszkoli publicznych lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub takie, które chcą zmienić placówkę.

Z kolei rekrutacja do klas I szkół podstawowych w głównej mierze, dotyczy dzieci urodzonych w 2013 roku, czyli obecnych 7-latków, którzy objęci są obowiązkiem szkolnym. Jednak do I klasy szkoły podstawowej rodzice mogą zapisać również dzieci 6-letnie (urodzone w 2014 roku).

Ostateczne wyniki tegorocznego naboru do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych poznamy 27 kwietnia br.


ZOBACZ TEŻ:

Infolinia dla pacjentów

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!

Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński