Koronawirus w Stargardzie. Szkoły zamknięte. Wiemy, jak stargardzcy uczniowie mają nadrabiać zaległości

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Zespół Szkół w Stargardzie Facebook
Internet okazał się sprzymierzeńcem współczesnych nauczycieli w sytuacji zamknięcia szkół. Sprawdziliśmy, w jaki sposób szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Stargardzie będą kontaktować się z uczniami, by przekazywać im informacje m.in. o tym, czego należy się samodzielnie uczyć, jakie zadania odrabiać.

W "jedynce" do piątkowego popołudnia można było odbierać podręczniki ze szkoły. Teraz lekcje zadawane będą za pomocą elektronicznego dziennika.
- Szanowni rodzice, dyrekcja i rada pedagogiczna z uwagi na zaistniałą sytuację prosi państwa o systematyczne śledzenie informacji umieszczanych w dzienniku elektronicznym - apeluje Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Stargardzie. - Nauczyciele będą umieszczać tam zagadnienia dla uczniów do samodzielnej realizacji w domu.

W SP 2 na os. Zachód dziennika elektronicznego nie ma. Tam uczniowie będą otrzymywać od nauczycieli maile na szkolnej platformie, dane do logowania na niej miały być przesyłane w piątkowe popołudnie. Będą też kontaktować się za pomocą aplikacji Discord.
- Uczniowie otrzymają od nauczycieli zestaw zadań do opracowania - zapowiada Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie. - Materiały będą udostępniane lub przesyłane drogą elektroniczną od poniedziałku 16.03 na adresy e-mailowe uczniów klas 4-8 (na szkolnej platformie Google Apps) lub inną wybraną przez nauczyciela i klasę metodą komunikacji.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. K. Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie posługuje się portalem Librus Synergia, na którym działa elektroniczny dziennik i skrzynka pocztowa między całą kadrą pedagogiczną a rodzicami uczniów.
- Nauczyciele będą zamieszczali w dzienniku Librus partie materiału, które Wasze dzieci będą mogły samodzielnie realizować w domu. Otwierając link e-podręczniki.pl uczniowie będą mieli bezpłatny dostęp do materiałów do samodzielnej nauki - napisał na Librusie Romuald Bobrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie.
Uczniowie tej szkoły już wczoraj dostali wytyczne od wychowawców i nauczycieli języków obcych, którzy np. stworzyli wirtualną klasę w aplikacji Google Classroom.

Na Facebooku Szkoły Podstawowej nr 4 w Stargardzie znaleźć można apel do uczniów, wzywający do odpowiedzialnego zachowania w czasie zamkniętych szkół (patrz galeria).

"Piątka" na stargardzkiej starówce zwraca się z apelem o załatwianie szkolnych spraw telefonicznie lub mailowo.
- W trosce o nasze wzajemne bezpieczeństwo apelujemy o ograniczenie wizyt w szkole do niezbędnego minimum - informuje Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Stargardzie. - Ze względów bezpieczeństwa podczas epidemii koronawirusa należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych – również w instytucjach. Wiele spraw można załatwić przez telefon lub e-mailowo. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu: 91 577 13 01 lub drogą elektroniczną: sekretariat@sp5.stargard.edu.pl.

SP 6 działająca na osiedlu Pyrzyckim w Stargardzie ma, podobnie jak SP 3, dziennik elektroniczny Librus.
- Zamknięcie placówek edukacyjnych to nie jest dodatkowy czas wolny na wypoczynek uczniów - przypomina Anna Gołofit, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 Szkoły Podstawowej nr 6 w Stargardzie. - Na czas okresowego zawieszenia zajęć w naszej szkole, nauczyciele przygotowali ofertę zadań utrwalających wiedzę i umiejętności z poszczególnych przedmiotów.
Kontakt z nauczycielem przedmiotu możliwy jest za pomocą dziennika elektronicznego. Prosimy o systematyczne odwiedzanie modułu "Wiadomości" w dzienniku elektronicznym Librus.

Także za pomocą dziennika Librus od poniedziałku będą kontaktować się z uczniami nauczyciele "siódemki" na pl. Majdanek.
- Drodzy uczniowie i rodzice, zamknięcie szkoły nie spowoduje przerwania działań dydaktycznych siódemki - przypomina Szkoła Podstawowa nr 7 im. Astrid Lindgren w Stargardzie. - Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i oczekiwaniom, zdecydowaliśmy wykorzystać e-dziennik, jako nośnik kontaktów w procesie kształcenia. Grono pedagogiczne podjęło decyzję o prowadzeniu nauki własnej uczniów klas 1-3 i 4-7, w oparciu o materiały przesyłane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów na konta rodziców. Od poniedziałku będą umieszczane w wiadomościach zadania do wykonania z poszczególnych przedmiotów, linki do quizów, itp. W związku z tym prosimy o regularne przeglądanie konta i przekazywanie dzieciom wiadomości od nauczycieli. Sposób przekazywania informacji zwrotnej z wykonanych zadań ustalą indywidualnie poszczególni nauczyciele, o czym poinformują w wiadomościach.

Dziennik elektroniczny do kontaktu uczniów z nauczycielami wykorzysta także Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie.
- W tej wyjątkowej sytuacji proszę, aby uczniowie nie spotykali się ze swoimi kolegami i starali się pozostawać w miejscu zamieszkania - apeluje do rodziców uczniów Aleksandra Dubaniewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Stargardzie. - W czasie od 16 marca br., nauczyciele wykorzystując dziennik elektroniczny będą proponowali uczniom różne zadania. Proszę państwa o zachęcanie swoich dzieci do podejmowania przez nie nauki własnej. Informujemy też, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne zostają odwołane.

Zespół Szkół w Stargardzie - Szkoła Podstawowa nr 9 i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia - na internetowej stronie szkoły jej dyrektor odsyła uczniów do platformy epodreczniki.pl.
- Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki - przypomina uczniom i rodzicom dyrektor Zespołu Szkół w Stargardzie Monika Kuna. - Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie www.epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwolą uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Odpowiednio wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi. Przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Śledźcie na bieżąco komunikaty MEN oraz stronę naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Stargardzie na swoich Facebookach i stronach internetowych na razie nie informują o sposobach kontaktu uczniów z nauczycielami. Takiej informacji nie ma też na stronach "parku", czyli Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie. Szkoła ta jednak dysponuje e-dziennikiem i systemem e-learningu.

Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie udostępnia na swoim Facebooku adresy witryn z lekcjami przez internet. Podobnie zrobił Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie.

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie poinformował jedynie o zawieszeniu zajęć. Podobnie zachowała się dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie.

Andrzej Kałuża, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Stargardzie, na stronie szkoły umieścił wezwanie do kontaktu telefonicznego i mailowego ze szkołą oraz wiadomość, że wszystkie informacji publikowane będą na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym Librus.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Jak dogadać się z dorastającym nastolatkiem?

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A co z rodzinami ktore nie maja dostepu do internetu?

X
X

Przede wszystkim trzeba chcieć się nauczyć. Jeśłi w szkole dziecko siedziało bezczynnie, to w domu też będzie tak siedziało. Jeśli Wasze dziecko nawet prostych rzeczy nie chce robic samo albo sobie z tym nie radzi to problem. Bo nikt się za nich nie nauczy. Nie mamy łopatek, żeby wkładać do głowy...

G
Gość

Szanowni państwo! Dobra rada , aby uczniowie uczyli się z wykorzystaniem Internetu Ale co maja zrobić uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie. Szkoła nie ma aktywnej strony internetowej, nie ma dziennika elektronicznego. Pozostaje telefon do sekretariatu i tu problem, czy sekretarka zdoła obsłużyć tyle połączeń, czy zdoła przekazać czego Jaś powinien się nauczyć? Największa szkoła a tak zapóźniona w rozwoju. Szkoda dzieci. Panie dyrektorze, co pan na to?, poniewaz to pan doprowadził do takiego stanu. Rodzic zmartwiony

G
Gość
14 marca, 23:35, Gość:

Ciekawe jak dziecko ma samo nowy dział opanować, znowu na rodziców przeniesiono to co powinni zrobić nauczyciele

15 marca, 21:16, Gość:

Najlepiej dzieckiem się nie przejmować i wszystko na nauczyciela zganiać. Pewnie siedzisz cały dzień na kanapie i oglądasz seriale . A później to szkoła zła. Dzieci nie uczą

A Ty pewnie jesteś pseudo nauczycielem co tylko potrafi wymagać ale nie potrafi czegoś nauczyć i rodzice muszą za Ciebie tłumaczyć. A to Ty za to dostajesz pieniądze, a nie wykonujesz należycie swojej pracy.

G
Gość
14 marca, 23:35, Gość:

Ciekawe jak dziecko ma samo nowy dział opanować, znowu na rodziców przeniesiono to co powinni zrobić nauczyciele

Najlepiej dzieckiem się nie przejmować i wszystko na nauczyciela zganiać. Pewnie siedzisz cały dzień na kanapie i oglądasz seriale . A później to szkoła zła. Dzieci nie uczą

G
Gość
15 marca, 10:00, Gość:

Ludzie żyją w strachu ,a oni o nauce,każdy martwi się o zdrowie jak się uchronić,a nie jak lekcje nadrabiać!!!Puki nie będzie gwarancji że wirusa nie ma nie puszczę dziecka do szkoły!!!!Drugie nauczyciele sami wiedzą gdzie ich małżonkowie pracują,a większości ich pracują za granicą,taka prawda ,siedzą tylko cicho!!!

Zal mi ciebie

G
Gość
14 marca, 23:35, Gość:

Ciekawe jak dziecko ma samo nowy dział opanować, znowu na rodziców przeniesiono to co powinni zrobić nauczyciele

15 marca, 13:09, GT:

A czy z uwagi że dzieci chodzą do szkoły to ich rodzice są zwolnieni z ich wychowania?

Rodzice wychowują dzieci, ale nauczyciele mają je uczyć, a nie na odwrót

Z
Zmarwiony rodzic

Szkoła podstawowa nr 5 , jedna z większych w Stargardzie, nie posiada dziennika elektronicznego. Czyżby czas tam zatrzymał się jeszcze w XX wieku? Panie dyrektorze, nie wstyd panu?

G
Gość
14 marca, 23:35, Gość:

Ciekawe jak dziecko ma samo nowy dział opanować, znowu na rodziców przeniesiono to co powinni zrobić nauczyciele

15 marca, 13:09, GT:

A czy z uwagi że dzieci chodzą do szkoły to ich rodzice są zwolnieni z ich wychowania?

A czy Rodzice zostali zwolnieni z obowiązku pracy i mogą spędzić z dziećmi ten czas, w którym były w szkole, aby je uczyć ?

G
Gość

Czy jest obowiązek posiadania konta na Facebooku?

G
GT
14 marca, 23:35, Gość:

Ciekawe jak dziecko ma samo nowy dział opanować, znowu na rodziców przeniesiono to co powinni zrobić nauczyciele

A czy z uwagi że dzieci chodzą do szkoły to ich rodzice są zwolnieni z ich wychowania?

G
Gość

Ludzie żyją w strachu ,a oni o nauce,każdy martwi się o zdrowie jak się uchronić,a nie jak lekcje nadrabiać!!!Puki nie będzie gwarancji że wirusa nie ma nie puszczę dziecka do szkoły!!!!Drugie nauczyciele sami wiedzą gdzie ich małżonkowie pracują,a większości ich pracują za granicą,taka prawda ,siedzą tylko cicho!!!

G
Gość

Ciekawe jak dziecko ma samo nowy dział opanować, znowu na rodziców przeniesiono to co powinni zrobić nauczyciele

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie