MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Stargardzie. Szkoły zamknięte. Wiemy, jak stargardzcy uczniowie mają nadrabiać zaległości

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Zespół Szkół w Stargardzie Facebook
Internet okazał się sprzymierzeńcem współczesnych nauczycieli w sytuacji zamknięcia szkół. Sprawdziliśmy, w jaki sposób szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Stargardzie będą kontaktować się z uczniami, by przekazywać im informacje m.in. o tym, czego należy się samodzielnie uczyć, jakie zadania odrabiać.

W "jedynce" do piątkowego popołudnia można było odbierać podręczniki ze szkoły. Teraz lekcje zadawane będą za pomocą elektronicznego dziennika.
- Szanowni rodzice, dyrekcja i rada pedagogiczna z uwagi na zaistniałą sytuację prosi państwa o systematyczne śledzenie informacji umieszczanych w dzienniku elektronicznym - apeluje Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Stargardzie. - Nauczyciele będą umieszczać tam zagadnienia dla uczniów do samodzielnej realizacji w domu.

W SP 2 na os. Zachód dziennika elektronicznego nie ma. Tam uczniowie będą otrzymywać od nauczycieli maile na szkolnej platformie, dane do logowania na niej miały być przesyłane w piątkowe popołudnie. Będą też kontaktować się za pomocą aplikacji Discord.
- Uczniowie otrzymają od nauczycieli zestaw zadań do opracowania - zapowiada Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie. - Materiały będą udostępniane lub przesyłane drogą elektroniczną od poniedziałku 16.03 na adresy e-mailowe uczniów klas 4-8 (na szkolnej platformie Google Apps) lub inną wybraną przez nauczyciela i klasę metodą komunikacji.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. K. Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie posługuje się portalem Librus Synergia, na którym działa elektroniczny dziennik i skrzynka pocztowa między całą kadrą pedagogiczną a rodzicami uczniów.
- Nauczyciele będą zamieszczali w dzienniku Librus partie materiału, które Wasze dzieci będą mogły samodzielnie realizować w domu. Otwierając link e-podręczniki.pl uczniowie będą mieli bezpłatny dostęp do materiałów do samodzielnej nauki - napisał na Librusie Romuald Bobrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie.
Uczniowie tej szkoły już wczoraj dostali wytyczne od wychowawców i nauczycieli języków obcych, którzy np. stworzyli wirtualną klasę w aplikacji Google Classroom.

Na Facebooku Szkoły Podstawowej nr 4 w Stargardzie znaleźć można apel do uczniów, wzywający do odpowiedzialnego zachowania w czasie zamkniętych szkół (patrz galeria).

"Piątka" na stargardzkiej starówce zwraca się z apelem o załatwianie szkolnych spraw telefonicznie lub mailowo.
- W trosce o nasze wzajemne bezpieczeństwo apelujemy o ograniczenie wizyt w szkole do niezbędnego minimum - informuje Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Stargardzie. - Ze względów bezpieczeństwa podczas epidemii koronawirusa należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych – również w instytucjach. Wiele spraw można załatwić przez telefon lub e-mailowo. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu: 91 577 13 01 lub drogą elektroniczną: [email protected].

SP 6 działająca na osiedlu Pyrzyckim w Stargardzie ma, podobnie jak SP 3, dziennik elektroniczny Librus.
- Zamknięcie placówek edukacyjnych to nie jest dodatkowy czas wolny na wypoczynek uczniów - przypomina Anna Gołofit, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 Szkoły Podstawowej nr 6 w Stargardzie. - Na czas okresowego zawieszenia zajęć w naszej szkole, nauczyciele przygotowali ofertę zadań utrwalających wiedzę i umiejętności z poszczególnych przedmiotów.
Kontakt z nauczycielem przedmiotu możliwy jest za pomocą dziennika elektronicznego. Prosimy o systematyczne odwiedzanie modułu "Wiadomości" w dzienniku elektronicznym Librus.

Także za pomocą dziennika Librus od poniedziałku będą kontaktować się z uczniami nauczyciele "siódemki" na pl. Majdanek.
- Drodzy uczniowie i rodzice, zamknięcie szkoły nie spowoduje przerwania działań dydaktycznych siódemki - przypomina Szkoła Podstawowa nr 7 im. Astrid Lindgren w Stargardzie. - Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i oczekiwaniom, zdecydowaliśmy wykorzystać e-dziennik, jako nośnik kontaktów w procesie kształcenia. Grono pedagogiczne podjęło decyzję o prowadzeniu nauki własnej uczniów klas 1-3 i 4-7, w oparciu o materiały przesyłane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów na konta rodziców. Od poniedziałku będą umieszczane w wiadomościach zadania do wykonania z poszczególnych przedmiotów, linki do quizów, itp. W związku z tym prosimy o regularne przeglądanie konta i przekazywanie dzieciom wiadomości od nauczycieli. Sposób przekazywania informacji zwrotnej z wykonanych zadań ustalą indywidualnie poszczególni nauczyciele, o czym poinformują w wiadomościach.

Dziennik elektroniczny do kontaktu uczniów z nauczycielami wykorzysta także Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie.
- W tej wyjątkowej sytuacji proszę, aby uczniowie nie spotykali się ze swoimi kolegami i starali się pozostawać w miejscu zamieszkania - apeluje do rodziców uczniów Aleksandra Dubaniewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Stargardzie. - W czasie od 16 marca br., nauczyciele wykorzystując dziennik elektroniczny będą proponowali uczniom różne zadania. Proszę państwa o zachęcanie swoich dzieci do podejmowania przez nie nauki własnej. Informujemy też, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne zostają odwołane.

Zespół Szkół w Stargardzie - Szkoła Podstawowa nr 9 i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia - na internetowej stronie szkoły jej dyrektor odsyła uczniów do platformy epodreczniki.pl.
- Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki - przypomina uczniom i rodzicom dyrektor Zespołu Szkół w Stargardzie Monika Kuna. - Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie www.epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwolą uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Odpowiednio wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi. Przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Śledźcie na bieżąco komunikaty MEN oraz stronę naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Stargardzie na swoich Facebookach i stronach internetowych na razie nie informują o sposobach kontaktu uczniów z nauczycielami. Takiej informacji nie ma też na stronach "parku", czyli Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie. Szkoła ta jednak dysponuje e-dziennikiem i systemem e-learningu.

Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie udostępnia na swoim Facebooku adresy witryn z lekcjami przez internet. Podobnie zrobił Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie.

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie poinformował jedynie o zawieszeniu zajęć. Podobnie zachowała się dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie.

Andrzej Kałuża, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Stargardzie, na stronie szkoły umieścił wezwanie do kontaktu telefonicznego i mailowego ze szkołą oraz wiadomość, że wszystkie informacji publikowane będą na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym Librus.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński