Koniec porażek Spójni Stargard w I lidze. Wysokie zwycięstwo w Inowrocławiu

Karol Pytyś rozegrał dobre spotkanie przeciwko Noteci, zdobywając 20 punktów
Karol Pytyś rozegrał dobre spotkanie przeciwko Noteci, zdobywając 20 punktów Tadeusz Surma
W dwudziestej kolejce I ligi koszykarzy stargardzki zespół wygrał na wyjeździe z Notecią Inowrocław 92:65. Spójnia wygrała po trzech kolejnych porażkach.

Tylko w pierwszej kwarcie koszykarze Noteci mogli myśleć o wyrównanej grze ze Spójnią. Gospodarze przez kilka minut prowadzili, ale w 8 minucie na prowadzenie wyszli goście i już go nie oddali.

W kolejnych kwartach rosła przewaga stargardzkiej ekipy, która na koniec meczu wyniosła 27 punktów. Tym wysokim zwycięstwem Spójnia przerwała serię porażek w I lidze koszykarzy. Co ciekawe, gracze stargardzkiego zespołu nie mieli problemu ze zwycięstwem mając słabą skuteczność rzutów trzypunktowych. Trafili cztery na dwadzieścia prób.

W następnym meczu, 18 lutego, Spójnia zagra u siebie z SKK Siedlce. Stargardzki zespół pozostaje na trzecim miejscu w tabeli.

Noteć Inowrocław - Spójnia Stargard 65:92 (20:23, 15:19, 13:28, 17:22)

Spójnia: Pabian 22 (dwa razy za 3 pkt), Pytyś 20, Dymała 14, Fraś 11, Raczyński 11 (2), Janiak 4, Śpica 4, Lewandowski 4, Bodych 2, Berdzik, Koziorowicz.