KK Świecie - Spójnia Stargard 42:63. Koszykarze stargardzkiego zespołu w kolejnej rundzie Pucharu Polski

zek
Tadeusz Surma
Stargardzka Spójnia pokonała dzisiaj na wyjeździe, w pierwszej rundzie Pucharu Polski, drugoligowy zespół ze Świecia. To było pierwsze spotkanie stargardzkiego pierwszoligowca pod wodzą nowego trenera, Tadeusza Aleksandrowicza.

Wygrana stargardzian nie przyszła mu jednak tak łatwo jak mogło się wydawać. Mimo że rywal jest dopiero na jedenastym miejscu w grupie 1 II ligi, to długo stargardzianie nie potrafili osiągnąć przewagi.

Trener Aleksandrowicz wprowadzał zmiany w składzie, ale w pierwszej połowie naszemu zespołowi nie szło najlepiej. Po pierwszej kwarcie to gospodarze wygrywali.

Po dwóch kwartach był remis, a obie ekipy rzuciły tylko po 25 punktów. W trzeciej i czwartej kwarcie pierwszoligowiec wreszcie osiągnął przewagę, zapewniając sobie awans do drugiej rundy Pucharu Polski koszykarzy.

Warto zwrócić uwagę na grę w obronie Spójni. Rywale w każdej kolejnej kwarcie rzucali mniej punktów. Najwięcej zdobyli ich czternaście, a najmniej osiem.

W stargardzkim zespole nie zagrał Marcin Stokłosa, który w ostatnim spotkaniu ligowym trzeci raz w tym sezonie został ukarany przewinieniem technicznym i nie mógł grać w kolejnym meczu.

KK Świecie - Spójnia Stargard 42:63 (14:11, 11:14, 9:21, 8:17)
Spójnia: Grzegorzewski 11, Koszuta 11, Parzych 9 (raz za 3 pkt), Kulikowski 8, Soczewski 8, Wróblewski 5 (1), Bodych 4, Ulchurski 4 (1), Grudziński 3, Buczyniak