King Szczecin wygrał w Lublinie. Osobiste Kikowskiego zdecydowały o zwycięstwie

Andrzej Szkocki
King Szczecin wygrał w Lublinie ze Startem 79:77. Przez ostatnie 2 minuty wynik się nie zmieniał, a o zwycięstwie przesądziły rzuty osobiste Pawła Kikowskiego.

Przed spotkaniem sporo czynników przemawiało za zwycięstwem gości ze Szczecina. King wygrał swój ostatni mecz, był w pierwszej ósemce, a ze Startem od kilku lat tylko wygrywa. Gospodarze postawili jednak trudne warunki.

King lepiej wszedł w mecz, pierwsza kwarta była popisowa. W kolejnych minutach Start zyskiwał inicjatywę i później nawet prowadził. Szczecinianie doprowadzili do wyrównania przed czwartą kwartą a ta toczyła się już punkt za punkt.

Na ponad dwie minuty przd końcem wynik brzmiał 77:77 i przez kolejne 126 sekund się nie zmienił. Kiedy w ostatniej akcji spudłował dla Startu Kellogg, King miał 9 sekund na trafienie. Piłka była w rękach Kikowskiego, który na sekundę przed końcem został faulowany i trafił 2 na 3 rzuty, zapewniając zwycięstwo.

Start Lublin - King Szczecin 77:79 (13:27, 30:14, 22:24, 12:14)
King: Nowakowski 19, Brown 19, Kikowski 14, Robinson 10, Skibniewski 6, Dutkiewicz 4, Sword 4, Łukasiak 1, Robbins, Garbacz.

Pozostałe wyniki: Anwil Włocławek - Polpharma Starogard 89:79, Stal Ostrów - Polski Cukier Toruń 80:63, AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno 60:62, Asseco Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 90:89, PGE Turów Zgorzelec - Siarka Tarnobrzeg 97:71, Stal - Rosa Radom 82:61, Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk 69:70, Stelmet Zielona Góra - Trefl Sopot 102:78.