King Szczecin - Stal Arged BM Slam Ostrów 77:67. Piąta wygrana Wilków z rzędu

Zach Thomas rozegrał najlepszy mecz od momentu dołączenia do Kinga. Obok trener Wilków, Jesus Ramirez. Tadeusz Surma
King Szczecin jest w rewelacyjnej formie. Wilki Morskie właśnie wygrały po raz piąty z rzędu. Kolejną ofiarą Kinga została Stal Arged BMSlam Ostrów Wielkopolski.

Mecz sąsiadów w tabeli (Stal była pozycję wyżej) zapowiadał się bardzo emocjonująco. W Kingu nadal nie mógł grać Maciej Lampe, ale i bez niego Wilki wygrały kolejny pojedynek. Pierwsza kwarta była wyrównana, a po stronie gospodarzy, którzy kolejny mecz rozgrywali w Stargardzie, szczególnie dobrze wyglądał Zach Thomas, który w 12 minut pierwszej połowy zanotował 16 punktów.

Po perfekcyjnym styczniu, w którym King Szczecin wygrał cztery mecze, także w lutym nasi koszykarze nie zwalniają tempa. Tym razem ograli u siebie (w Stargardzie) mocną Stal Arged BMSlam Ostrów Wielkopolski. Wilki Morskie wskoczyły na piąte miejsce w tabeli. WIĘCEJ O MECZU: King Szczecin - Stal Arged BM Slam Ostrów 77:67. Piąta wygrana Wilków z rzędu

Piąte zwycięstwo z rzędu Wilków Morskich. Stal kolejną ofiar...

Wilki grały momentami bardzo agresywnie w obronie i to procentowało. King był w stanie na tyle zatrzymać Stal w drugiej kwarcie, że goście dali radę rzucić tylko 10 punktów. Dlatego na drugą połowę gospodarze wychodzili z bezpieczną przewagą 13 oczek.

Druga połowa zaczęła się podobnie, jak druga kwarta. King więcej zbierał, lepiej grał w obronie, mniej piłek tracił i do tego był skuteczny pod koszem. Imponował dalej Thomas, który zdecydowanie miał swój dzień.

Dobrze zagrał także Jakub Schenk, który raz po raz zaskakiwał obronę przeciwników. W defensywie dalej King nie odpuszczał. Przez 30 minut pozwolił rywalom rzucić jedynie 43 punkty (zaledwie 9 w trzeciej kwarcie). Przed ostatnią częścią gry Wilki miały +21.

W czwartej kwarcie Wilki już tylko bawiły się na parkiecie. Przechwyty, wsady i dalej dobra obrona - King wygląda obecnie na mocnego faworyta do zdobycia medalu w ekstraklasie w tym sezonie. W końcówce kwarty Wilki się rozluźniły i ostatecznie wygrały "tylko" 10 punktami.

King Szczecin - Stal Arged BMSlam Ostrów Wielkopolski 77:67 (26:24, 21:10, 17:9, 13:21)

King: Thomas 24, Melvin 10, Fakuade 10, Wilczek 10, Zębski 7, Schenk 6, Bartosz 6, Ware 2, Brown 2, Czerlonko.

King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 101:74. Wilki są...