Kiepski początek i kolejna porażka Sandra Spa Pogoni Szczecin

Szczypiorniści Pogoni (niebieskie stroje) zakończyli I rundę na ostatniej pozycji w tabeli. Sandra Spa Pogoń Facebook
Źle piłkarze ręczni Sandra Spa Pogoni Szczecin zakończyli pierwszą rundę rozgrywek PGNiG Superligi. Przegrali u siebie z Azotami Puławy.

Pogoń fatalnie rozpoczęła spotkanie. Pierwszą bramkę rzucił Filip Wrzesiński przy stanie 0:4, ale w 18. minucie było już 2:10. Pogoń próbowała walczyć, ale puławianie kontrolowali różnicę.

W II połowie mecz był dużo bardziej wyrównany. W 47. minucie Portowcy zbliżyli się nawet na cztery bramki (24:28) po rzucie Bogdana Czerkaszczenki, ale nadzieje zespołu i wiernych kibiców zostały mocno zbite. Goście rzucili sześć bramek z rzędu i w 53. minucie prowadzili 24:34.

Na zakończenie meczu bramkę zdobył Adam Biały – syn prezesa szczecińskiego klubu Pawła. Młody zawodnik - tak jak ojciec - zagrał z nr 4 na koszulce i też gra jako skrzydłowy.

I runda ekstraklasy zakończona. Pogoń jest ostatnia w tabeli i choć straty punktowe nie są ogromne, to bez wzmocnienia składu ciężko będzie w walce o uniknięcie spadku. Początek II rundy w lutym.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Azoty Puławy 29:35 (11:17)
Pogoń: Arsenić, Viunyk, Jagodziński – Wrzesiński 9, Czerkaszczenko 5, Zalewskij 3, Wiśniewski 3, Krysiak 3, Starcević 3, Krok 2, Biały 1, Kapela, Krupa, Polok.