Katastrofa Anwilu Włocławek w Stargardzie. O półfinale zadecyduje piąty mecz!

Joachim Przybył
PGE Spójnia - Anwil Włocławek
PGE Spójnia - Anwil Włocławek Polskapress
W meczu numer cztery w ćwierćfinale Anwil Włocławek nie miał nic do powiedzenia i przegrał 18 punktami. Teraz będzie musiał rozpędzoną PGE Spójnię zatrzymać w piątym meczu we własnej hali.

PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 86:68

Kwarty: 19:9, 26:18, 16:26, 25:15

PGE Spójnia: Brown 19 (2), Gruszecki 16 (4), Daniels 13 (1), Langović 13 (1), Gordon 3 oraz Stein 12 (2), Grudziński 5 (1), Simons 5 (1).

Anwil: Bell 18 (1), Sanders 15, Young 10, Joesaar 8 (2), Petrasek 0 oraz Dimec 9, Kyzlink 4, Wadowski 2, Łączyński 2, Bojanowski 0, Garbacz 0, Kostrzewski 0.

Anwil Włocławek trzeci mecz w Stargardzie rozpoczął z dużymi problemami w ataku, a w czwartym było jeszcze gorzej. PGE Spójnia prowadziła 14:4, a włocławianie w tym momencie mieli 2/13 z gry. Anwil Włocławek zakończył inauguracyjną kwartę z 20-procentową skutecznością z gry, przegraną wyraźnie tablicą i zaledwie 2 asystami. Katastrofalna była zwłaszcza skuteczność dystansu, z pierwszych takich 10 rzutów w meczu tylko jeden Janariego Joesaara okazał się skuteczny,

W 2. kwarcie Anwil Włocławek nie potrafił przełamać swoich słabości, a przewaga PGE Spójni momentami przekraczała 10 punktów. Końcówka pierwszej połowy to katastrofa i pokaz nieporadności włocławskiego zespołu w ataku. Gospodarze byli żegnani owacją na stojąco i prowadzili 18 punktami!

Po przerwie włocławianie wrócili do gry już z większą energią, zwłaszcza w defensywie. W połowie 3. kwarty straty stopniały do 11 punktu i to Sebastian Machowski musiał zaprosić swój zespół na naradę.

Odrabianie przewagi szło opornie, bo Anwil Włocławek cały czas miał duże kłopoty w defensywie, a PGE Spójnia w kluczowych momentach dokładała coś ekstra. Jak choćby "trójkę" Langovicia w 33. minucie, gdy drużyny dzieliło już tylko osiem punktów lub takie samo trafienie i to z faulem Browna chwilę później.

Mecz numer 5 zostanie rozegrany we wtorek we Włocławku. Początek o godzinie 17:45.

Trwa głosowanie...

Jakim wynikiem zakończy się mecz nr Anwil - Spójnia w I rundzie play off Orlen Basket Ligi?