MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kąpielisko Gontynka na archiwalnych zdjęciach. Tutaj stoi teraz Fabryka Wody [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Marcin Siemlak
Marcin Siemlak
Gontynka była ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańców Grabowa i Niebuszewa, ale także bardziej odległych dzielnic Szczecina
Gontynka była ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańców Grabowa i Niebuszewa, ale także bardziej odległych dzielnic Szczecina archiwum gs24/fotopolska.eu
Gontynka była ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańców Grabowa i Niebuszewa, ale także bardziej odległych dzielnic. Położone blisko centrum Szczecina i dobrze skomunikowane z resztą miasta kąpielisko, przyciągało spore tłumy mieszkańców. Teraz przyciągać będzie aquapark - Fabryka Wody.

Archiwalne zdjęcia Gontynki. Tak było przed Fabryką Wody

Gontynka cieszyła się ogromną popularnością w latach 80. i 90. XX wieku. I chociaż stan techniczny kąpieliska znacznie odbiegał od ideału, wielu szczecinian przyjeżdżali tu chętniej niż na popularną Arkonkę. Kąpielisko zostało zamknięte w 2000 roku, a ogromne tereny rekreacyjne na dwie dekady stały się największym nieużytkiem w mieście.

W listopadzie 2019 r. rozpoczęła się budowa szczecińskiego aquaparku. Pierwotnie zakończenie prac planowano na już 2022 rok. Opóźnienie tłumaczone było pandemią, wojną na Ukrainie, zakłóceniem łańcucha dostaw elementów budowlanych.

Fabryka Wody w Szczecinie gotowa. Kilkanaście basenów i saun, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, strefy komfortu, gastronomiczne. Wszystko estetyczne, nowe i nowoczesne.

Byliśmy w Fabryce Wody. Szczeciński aquapark wygląda imponuj...

Otwarcie Fabryki Wody odbędzie się już w najbliższą sobotę 1 czerwca. Na trzech kondygnacjach powstało 17 wewnętrznych basenów o łącznej powierzchni lustra wody przekraczającej 2000 metrów kwadratowych. Największy jest basen rekreacyjny z huśtawką wodną, boiskiem do siatkówki, siatkami wspinaczkowymi, kotarą wodną, leżankami z hydromasażem, i podwodnymi gejzerami. Jest też m.in. basen sportowy z podnoszonym dnem, basen rekreacyjny VIP z ekranem, jaskinia przygód i jaskinia multimedialna, a także rwąca rzeka. Kolejne cztery niecki basenowe zlokalizowane są na zewnątrz budynku.

W największej z nich zaplanowano basen rekreacyjny. W nieco mniejszej zlokalizowany będzie wodny plac zabaw, a dwie najmniejsze niecki będą tworzyć brodzik dziecięcy i basen wpływowy.

W Fabryce Wody jest 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Najdłuższa jest zjeżdżalnia pontonowa (77 m.). Kolejne to zjeżdżalnia wyścigowa składająca się z dwóch symetrycznych rur o długości 59 metrów, zjeżdżalnia „Skocznia Małysza” (29 m.) i zjeżdżalnia rodzinna, mierząca 14 metrów.

Obok basenów, amfiteatru i tarasu, który zimą zamieniać się będzie w lodowisko, w drugim skrzydle obiektu powstało centrum edukacyjne. Jego tematem przewodnim jest woda. W centrum jest miejsce na wystawy i laboratoria, w których prowadzone będą eksperymenty. W cały obiekcie jednocześnie będzie mogło przebywać 2300 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec sprawy Assange'a. Ugoda z USA zapewnia mu wolność

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński