Już w sobotę wielki maraton Świnoujście-Wolgast

JM
W zeszłym roku w maratonie wzięło udział 300 zawodników, pierwsze miejsce zajął Polak. BIK
Najstarszy w Polsce transgraniczny maraton co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku na linii startu stanęło aż 300 zawodników, w tym zgłosiło się już 237 biegaczy.

Maraton odbywa się od końca lat siedemdziesiątych. W tym roku będzie to jego 24. edycja. Po raz 13 za to będą startować zawodnicy półmaratonu. Pełna trasa prowadzi z jednego końca wyspy na drugi, półmaraton rozgrywany jest na ulicach Wolgastu i w jego okolicy.

Ze względu na różne ukształtowanie terenu, maraton należy do niezwykle atrakcyjnych, ale też wymagających. Nic dziwnego, że zawodnicy zjeżdżają z całej Polski i wielu krajów Europy.

- Trasa uznamskiego maratonu to jedna z najpiękniejszych, ale i zarazem najtrudniejszych w Polsce Prowadzi nadmorskim szlakiem ze Świnoujścia poprzez całą wyspę Uznam aż do Wolgastu w Niemczech. Zawodnicy zaczną bieg asfaltem, potem wbiegną do lasu i dopiero przed samym Wolgastem znów wybiegną na szosę - informuje Mariusz Fryska, Dyrektor OSiR Wyspiarz.

Maraton rozpoczyna się dokładnie 7 września o godzinie 10.30 sprzed miejskiej pływalni na świnoujskiej promenadzie. Organizatorami, jak zawsze są świnoujski OSiR Wyspiarz oraz ośrodek sportu w Wolgaście. Zapisy wciąż są przyjmowane przez obie.

Przypominamy sukces z zeszłego roku. Dwa pierwsze miejsca zajęli Polacy. Wygrał Paweł Piotrowski z czasem 2:41:43. Drugi był Jarosław Janicki (2:45:43). Najszybszy ze świnoujścian Adam Prokopczuk zajął siódme miejsce z czasem 3:05:44.